PDA

View Full Version : CERMIN GELAP/tinted

Pages : [1] 2

limbat
31-05-07, 04:47 PM
Mengikut rencana yang aku baca..dlm The Star kalau x salah..JPJ akan mengadakan operasi cermin gelap tak lama lagi..JPJ dah pon membeli alatan untuk mengesan kadar ketelusan/tinted cermin2 keta dari australia.JPJ juga menyatakan bahawa alatan itu boleh juga dioperasikan pada waktu malam.kadar tinted yg mungkin dibenarkan dlm 50% untuk windscreen dan 70% utk tingkap sisi..so,sape2 yang tinted jenis x hengat tuh..bertindaklah segera..kalau kantoi saman RM300 tuhhh...dan x lupa..diorg akan suruh koyak TINTED tu kat situ gak..

toyol
31-05-07, 11:30 PM
koyak cermin?kau biar betul ni limbat koyak cermin ke koyak tinted tu?

roger
02-06-07, 02:47 PM
wakakaka....silap tulis la tu..dah betulkan pun..hehehe....ala bg aku, tinted berpatutan je la..asal ilang panas..

mankaduk
04-06-07, 08:06 AM
A'kum .......saya org baru ni.......izinkan mencelah....

Kalu betui apa yang di war-warkan naya gua ni..........boleh tahan tinted keta gua ni.....

ninja
04-06-07, 08:57 AM
skg tgh hangat ngn operasi JPJ. Pastikan tidak melalui tol sg besi pd mlm minggu,jln genting klang,mrr2 aku ade spot 1 pajero JPJ lepak tepi jalan

so hati2

lamtech
05-06-07, 12:32 AM
macam2 la diorang ni.....tu sume stok nak mengepau duit rakyat la tuh....naik gaji je...pastu kutip balik melalui kenaikan harga barang la...naik harga tol la...saman la..operasi la....cisss.....

peeping_tom
05-06-07, 12:49 PM
aku heran la ngan undang2 nie. last week aku ada nampak sorang amoi nie pakai keta MyVi, cermin tinted dia ngalahkan black maria. Bila aku tanya, dia bleh jawab "alaa...ada license maa...u sendri pegi apply laa." Tak paham aku, lesen mende? nak pakai tinted ada lesen plak? Aku yg tak paham ker atau undang2 tak kenal aku?

limbat
05-06-07, 04:40 PM
koyak cermin?kau biar betul ni limbat koyak cermin ke koyak tinted tu?

heh..koyak tinted tu la..hahaha..shilako kau..
ituari member aku nasib baik x kantoi lagi..dkt tol sg besi tu..nasib baik satu keta ada 4 org..empat2 tingkap sempat diturunkan.pucat gak la member tu..hahaha

bateri
06-06-07, 02:07 AM
Harap2 kalau boleh janganlah asyik nak buat operasi kat pengguna kereta jer, penjual tinted gelap tu janganlah dilupakan.

Midnakal
06-06-07, 03:13 AM
tinted.......balik balik operasi tinted.....bosan.....

NeoCyber
06-06-07, 09:09 AM
aku heran la ngan undang2 nie. last week aku ada nampak sorang amoi nie pakai keta MyVi, cermin tinted dia ngalahkan black maria. Bila aku tanya, dia bleh jawab "alaa...ada license maa...u sendri pegi apply laa." Tak paham aku, lesen mende? nak pakai tinted ada lesen plak? Aku yg tak paham ker atau undang2 tak kenal aku?

ada lesen tu, kene dapat surat doktor utk mengesahkan kau ada penyakit tak boleh kene panas atau sinaran matahari..

jadi mmg kene tinted gelap. Kalau ada surat tu.. mmg lepas laa!

:)

john_jenin
06-06-07, 10:09 AM
Kalau tak mo tinted bolehle beli cermin chromax a.k.a cermin cokelat dari jepun terus..cermin ni dah ada penapis sinar UV by default tapi tengok model2 keter jugaklah..biasanya ada jual kat kedai potong tak tau pulak kot boleh order yg baru

ninja
06-06-07, 12:25 PM
chromax pun salah..xleh guna kat kete mesia harap maklum

nunu
07-06-07, 03:48 PM
skg tgh hangat ngn operasi JPJ. Pastikan tidak melalui tol sg besi pd mlm minggu,jln genting klang,mrr2 aku ade spot 1 pajero JPJ lepak tepi jalan

so hati2

Aduhhh nunu baru aje nak tintedkan cermin kete minggu depan, biar gelap byk. Camni kena lah pasang sederhana gelap..aduhh boringg nye.
Mekasey ninja bagi info laluan2 jpj suka dok hendap tu..

dopod
07-06-07, 06:58 PM
Aduhhh nunu baru aje nak tintedkan cermin kete minggu depan, biar gelap byk. Camni kena lah pasang sederhana gelap..aduhh boringg nye.
Mekasey ninja bagi info laluan2 jpj suka dok hendap tu..

nunu,kalau nak tinted bole di car aksesori tu,mereka tahu sukatan utk pelepasan dari JPJ,jadi biar dia org yang rekemen kan ,cuma nunu kena pilih tahap ketelusan cahaya yang masuk,samada yang 50% atau 60% ke,cuma rege nya je yang ada perbezaan,selamat mencuba

ninja
07-06-07, 10:44 PM
btw tinted ni x dibenarkan..kalo x salah JPJ penah kuarkan statement ini...jd mengapa medai2 tinted ini dibiarkan menjual barangan ini jika salah di sisi undang2..

this is malaysia! depa leh tuko law dlm sekelip mata aje :p

limbat
11-06-07, 04:18 PM
M'sia ni negara panas.patut dibenarkan tinted ni.cuma peratusan tu yang ramai org x tau..tu yang sume main bedal je.pihak yg berkenaan pun mcm ambik sikap tutup mate..kedai acc plak bukan boleh ikut sgt.ada yang nak untung je..so kita tunggu dan lihat la nanti.

BT
11-06-07, 04:39 PM
Operasi Tinted ini hanya taktik utk mengikis duit rakyat. Hangat2 taik ayam. Equipment dibeli dgn nilai beberapa ribu ringgit, i won't be surprised if some big shot in JPJ is taking a percentage from the actual price.

Lagi satu, JPJ terlalu subjective dlm isu percentage of tinted allowed. Macam mana kita nak tau keta kita tinted brape percent? Kita bukan ada alat pengukur ketelusan cahaya. Hanya mengharapkan kata-kata manis daripada tokey kedai aksesori.

Pendapat aku la, JPJ harus bekerjasama dgn jabatan yg berkenaan utk membasmi jualan filem tinted yg melebihi had. Bukannya menjadikan pembeli mangsa.

Double standard betul la.

Aku ada satu statement to JPJ. :fuck:"CATCH ME FIRST IF U CAN!!!!" :fuck:

limbat
11-06-07, 05:08 PM
betul apa yang lu cakap tu bro..apa-apa pn..rakyat yang mendrita..dan lagi satu...Caya la lu punya statement bro!!hahaha

~DonJuan~
12-06-07, 11:25 AM
Tinted bole digunakan selagi mengikut akta piawaian JPJ..kedai mana yg taknak untung..Dr situ kita bole tau samada kita bijak sebagai pembeli atau pembeli tak makan saman takpun pembeli yg tak amik tahu langsung bab law..Apapun selagi ada undang selagi tu kita nak langgar klu tak mcm mana nak gubal undang2..

Punca tinted diperketatkan ada rentetan penyalah gunaan kuasa pemandu itu sendiri cth pemandu jenayah. Yg lebih ketara sewaktu tahun awal 97 klu tak silap kes tinted lebih diperketatkan berpunca dr Bas Metro yg membuat kes rogol dan bunuh Jurutera Komputer.(tinted gelap bole buat mcm2 woo) . Rentetan dr tu suma kenderaan diselaraskan utk menggunakan tinted hendaklah mengikut piawaian yg dibenarkan oleh JPJ.

Dua kategori yg masih dibenarkan oleh JPJ utk tinted :

1) Penyakit kulit - memiliki surat dr doktor kerajaan dan perlu membuat endorse pd gran di JPJ.

2) P.A , Driver V.I.P org Kerajaan cth mcm member aku P.A kepada Datin Seri Rosmah (Isteri Dato Sri Najib- Timbalan perdana Menteri)). Keta dia walhal WAJA biasa je. No. plat pun biasa je tp keta Gelap nak mampos! - Sekiranya ada surat pengesahan dr Jabatan Kerajaan atas alasan membawa V.I.P. Dan perlu dibawa sepanjang masa pas atau i.d kerja yg membuktikan anda bekerja dgn kerajaan dan perlu di endorse gran di JPJ.

shamtpg
19-06-07, 12:37 AM
Aku sokong kenyataan Don..
Rata-rata kita tengok atas jalan macam ada satu standard untuk orang berada,tengok sajalah harrier,wish,alphard..rata-rata dinaiki oleh golongan berada,kadangkala kalau kita bawak kancil,meskipun kita anak dato" sekalipun,diorangni main cilok je kat depan"mentang-mentangla aku kancil" cermin dah la gelap,muka sombong pulak tu,angkat tangan pun taknak!,dan sesiapa yang pakai tinted tu,carilah yang ada warranty,sebab aku dah terkena,ambik sun guard,dah la mahal,masuk tahun ketiga,tone colour dah out,so aku claim balik,percuma untuk semua tingkap..

michaelangelo
19-06-07, 01:26 AM
hal undang2 tak boleh tinted ni semenjak azali aku tak setuju... mcm DJ ckp undang ni mulanya digubal sb pd masa tu memang byk kes jenayah... termasuk merompak dll.. masa tu byk kes penjenayah menggunakan kenderaan yg bercermin gelap... tapi kita ni bukan bertujuan nak merompak... nak mencantikkan kereta dan nak menahan dr kepanasan cuaca... lagipun seketat mana JPJ nak kawal/saman kereta yg bercermin gelap ni... perompak dan org jahat dan kes org rogol org dll tetap akan ade... mcm budoh je undang2 ni...

ninja
19-06-07, 11:06 AM
Smlm lepak ngn geng JPJ dan runner JPJ. tanya mereka pasal hal tinted nih. Mereka memaklumkan, cermin asal kete yg kuar kilang ade tinted mmg x lepas, masa inspection terpulang pd owner samade nak kekalkan atau buang tinted tersebut.

Dulu kecoh pasal tinted jenis gold yg berkilat pasal x nampak dalam tp lepas tu senyap aje kata mereka, tp kata mereka tinted gelap tu kalo cermin passenger blkg boleh! tp jgn la 100% gelap...cuma belah co-driver dan driver x leh gelap sangat pasal kalo roadblock dorang nak suluh muka korang ehheeh..

tp akhir kata dr mereka setelah puas berdebat..segalanya di tangan penguatkuasa masa roadblock berjalan..kalo dorang rs nak tahan dorang tahan..kalo dorang rs nak lepaskan dorang pandang sebelah mata aje tinted ini

sulam
25-06-07, 11:06 AM
Smlm lepak ngn geng JPJ dan runner JPJ. tanya mereka pasal hal tinted nih. Mereka memaklumkan, cermin asal kete yg kuar kilang ade tinted mmg x lepas, masa inspection terpulang pd owner samade nak kekalkan atau buang tinted tersebut.

Dulu kecoh pasal tinted jenis gold yg berkilat pasal x nampak dalam tp lepas tu senyap aje kata mereka, tp kata mereka tinted gelap tu kalo cermin passenger blkg boleh! tp jgn la 100% gelap...cuma belah co-driver dan driver x leh gelap sangat pasal kalo roadblock dorang nak suluh muka korang ehheeh..

tp akhir kata dr mereka setelah puas berdebat..segalanya di tangan penguatkuasa masa roadblock berjalan..kalo dorang rs nak tahan dorang tahan..kalo dorang rs nak lepaskan dorang pandang sebelah mata aje tinted ini

hmm btoi tu....gua stuju ngan ninja....segalanye terletak pada penguatkuasa yg buat roadblock tu....kekadang die thn je tp xsmn.....biasa a macam2 ada....astro.....

royaljelly
26-06-07, 09:32 PM
apa susah.. time ada roadblock tu, kasik turun lah empat2 tingkap,
pastu nyala asap rokok, bukak sikit butang baju, pasang music dangdut.. settle! woahahahaha!

limbat
05-07-07, 04:13 PM
last sunday aku pegi kedai acc sbb lampu keta aku tebakar..sambil2 dia betulkan lampu aku tu,aku usha skali nak pasang tinted.dia kata..lu mau lulus punya ka..x lulus punya.?yang x lepas punya rm150,yang lepas jpj punya rm350!hawau btul..kaw2 dia tekan.

BT
05-07-07, 07:43 PM
AWAS!!!

Just for you all to take note. I have seen JPJ making rounds all over the Klang Valley. I think they are starting their operations on tinted cars soon. Please be aware of the current situation.

So far no road blocks have been encountered by me. But i have seen their Pajero's patrolling major highways ands roads. I suggest to the MOD to open a thread to inform our users with modded cars to be aware of areas where JPJ or PDRM have their roadblocks.

morzan
11-07-07, 12:38 PM
cermin tinted nie aba kebaikkan die gak untuk org2 yg ade penyakite kulit...tapi jgn lah telalu gelap n di larang oleh undang2 kerajaan or janbatam pengakutan...

royaljelly
16-07-07, 04:56 AM
ada tak yang tinted, tapi tak gelap sangat..
saya bukan nak gelap, saya tak mahu panas, sebab selalu park kat open..
kereta saya kalau panas sikit ajer.. macam oven!

dah lah full leather, steering sure takbley pegang.. kete full metallic black.. adusss..
kena bukak aircond nak kat seploh minit baru boleh masuk kereta..

ada tak ini macam punya tinted..??
tanya kedai.. kata USA import tint satu kete saiz family sedan diorang charge RM 1700.. giler apa..!!?!

ninja
16-07-07, 09:20 AM
Ade tinted mcm tu...tp sure ke x panas kalo ko parking open space..? Kedai tu nak lakukan produk mmg ler die kata memacam..tp bg aku kalo dh mesia ni panas parking lak kat open space x dapek nak elak dr panas tuh..

tanabe2287
16-07-07, 06:17 PM
cermin tinted haku dah rosak...abes berkedut2...neh tgh pikir nk tukar baru jer...
tp skali2 ingat operasi x abes..kena tggu dulu laa....

forwhat84
23-07-07, 01:28 AM
berapa ringit yer kalau nak buat tinted untk semua cermin? dan berapa peratus yg sesuai yer??

Midnakal
23-07-07, 09:36 AM
Entahlah......aku nie xminat nak tinted cermin yg jenis gelap gelap tuh...bagi aku ....tinted yg kurangkan haba masuk dlm kereta itu pun dah memandai. Ganggu penglihatan terutama nya pada waktu mlm. Ada org kata kalau pakai yg mahalnya mlm boleh nampak.....ialah...mmg lah boleh nampak....tapi kurang jelas dari yg xtinted...itu yg bila reverse belakang waktu mlm....tahu tahu jek.....berdentummmmm!!!! Lagi pun kalau berkonvoi dgn club club kereta ker....sedara mara ker pergi kenduri kawen ker.....tegur member masa jem ker....dah nak kena turunkan tingkap.....satu hal lagik. Emmm...well...everything ada pro and cons nyer.....fikirkan lah....!!!!

Your money....Your choice!!!

bLackHead
23-07-07, 01:37 PM
berapa ringit yer kalau nak buat tinted untk semua cermin? dan berapa peratus yg sesuai yer??

Bro dalam akhbar yang terkini aku baca semua side windows mesti at least 50% see thru and depan x silap aku 70% see thru belakang x sure...rasa sama macam kat depan tuh...

Berapa kos depand on your budget ada yang 5 tahun warranty ada yang 7 tahun...so terpulang pada semua citarasa... semua ada heat resistance (block haba masuk)...so terpulang balik pada empunya poket..hehehehe

Just make sure lepas install you kautim ngan installer kalau saya pergi puspakom check bayar 30 hingget kut ...mesti lepas kalau tak suruh installer tukar balik...sbb lepas periksa kat puspakom tak silap aku diaorg bagi cert LULUS...hehehehe macam ujian la pulak

Hope thats help

limbat
30-07-07, 05:23 PM
Just make sure lepas install you kautim ngan installer kalau saya pergi puspakom check bayar 30 hingget kut ...mesti lepas kalau tak suruh installer tukar balik...sbb lepas periksa kat puspakom tak silap aku diaorg bagi cert LULUS...hehehehe macam ujian la pulak

Hope thats help[/quote]

idea yang bernas ni bro..BERSUSAH-SUSAH DAHULU..BERSENANG-SENANG KEMUDIAN!:Finger_fing22:

myportal
15-08-07, 12:29 AM
aku dah pernah kena saman ngan trafik pasai tinted ni..

mmg had dia 50% ketelusan cahaya.. tapi diaorg turunkan lagi jadi 45%... nak dijadikan cerita.. aku nyer tinted kaler hijau shining 44.3% ketelusan cahaya.. dengan ampehnya aku kena saman.. setakat skang ni aku tak setel lagi saman tu..

pastu.. geram punya pasai.. malam tu jugak.. aku call member aku keja eksoseris keta.. suruh dia install tinted cokelat shining kat keta aku utk 4 cermin.. tinted pertama tu mmg banyak dia potong haba tu.. bila aku tambah second layer.. boleh dikatakan hanya 10% haba yg masuk.. tinted aku tu takde la gelap.. cuma dia bersinar sahaja..

so far.. dah 3 dan dkt 4 thn dah aku pakai double tinted ni.. takde pulak operasi tinted.. tapi setiap kali roadblock.. aku akan pastikan semua cermin aku turunkan.. utk minimized risiko..

so.. keta aku takde masalah renew roadtax, insurans dan lesen memandu aku..

Kakashi Sensei
16-08-07, 12:13 AM
hurmmm cakap pasal tinted cermin keta nih..
kadang2 aku rasa tak adil gak undang2 dkt msia nih
mana tak nya, kalau artis atau pon VIP diorang nih bleh
mintak permit dkt JPJ, konon2 nya utk security lahh..
pada aku lah..kalau nak buat camtu, baik mansuhkan aja
undang2 tinted nih...

ninja
21-08-07, 02:22 PM
Kena ade specialty atau exclusion utk golongan Royalty,Minister dan org2 kenamaan..keselamatan penting walaupun rakyat beasa pun sama penting keselamatan tp mereka ade privilage utk semua kemudahan tersebut.

So far xde artis yg dibenarkan utk memakai tinted 100% kecuali mereka pakai kereta VVIP yg taja mereka hieihehie..

limbat
21-08-07, 03:56 PM
korang prasan x skang ni dah slow skit psl operasi tinted ni..
minggu lepas aku kena r/block tapi xde check tinted pon.padahal
bleh tahan besau r/block tuh!heran aku..mende2 nih mcm bermusim plak.

ninja
21-08-07, 04:23 PM
Mengikut rakan sy yg bertugas di JPJ, segala operasi dan tujuan operasi bergantung kpd Pegawai Atasan JPJ yg bertugas semasa operasi dijalan kan, jika mereka lebih tuju kpd operasi tinted maka tinted lah akan diutamakan..begitu juga jika operasi utk kereta2 yg telah dimodifikasi jadinya tujuan operasi lebih kpd perkara tersebut

stats
18-10-07, 12:27 AM
ngarutt laa JPJ ni..kalo tahun 70an dulu bleh arr wat undang camni..dulu mana panas macam skangg..
asal leh nampak skit orang dalam tuh kire oklaa..jgn laa smpai gelap tak nmpak sgt..tu mmng melampau sgt..
aku yg da tinted skit ni pon masih tak tahan panas..ni pon tgh berkira2 nak wat double layerr:icon_biggrin:

Skynukes
30-10-07, 12:44 PM
aku rasa kalau pasal nak pasang tint gelap yg melepasi piawaian mesti mendapatkan kelulusan dulu kan? tu pun atas 2 sebab :

1. Kesihatan
2. Keselamatan

Betul ke? betulkan aku kalau aku salah kengkawan..

ninja
30-10-07, 02:58 PM
aku rasa kalau pasal nak pasang tint gelap yg melepasi piawaian mesti mendapatkan kelulusan dulu kan? tu pun atas 2 sebab :

1. Kesihatan
2. Keselamatan

Betul ke? betulkan aku kalau aku salah kengkawan..

Anda boleh dpt jawapan utk soalan ini diatas. Mekasih

limbat
31-10-07, 04:44 PM
operasi dah slow psl tinted ni..dorang ngah fokus psl ops sikap plak skang..maklumla skang ni kan musim cuti2 raya..tp korang carefull la gak,mana tau la kan..nasib x baik.kantoii....

20vturbo
07-11-07, 09:42 PM
tinted 100% sekarang ni mcm tak kualiti la..cepat sangat luntur warna

Horatio
24-01-08, 11:44 PM
apa kedai bagus buat tinted kat area kl / pj ?

apa brand tinted yang bagus utk cermin depan ?

tinted gred apa yg jpj x kaco, tapi meneduh dan menahan panas....

gnola
16-04-08, 09:33 AM
kedai tinted mana murah kalo area kl? ader sesapa tau tak

Midnakal
16-04-08, 09:59 AM
kedai tinted mana murah kalo area kl? ader sesapa tau tak

Bro..harga tinted kat mana mana skang nie pun lebih kurang sama jek. Kadang kadang yg murah tuh mmg murah...tapi jauh lah pulak....tolak minyak tolak tol harga jadi lebih kurang jek. Yang penting kalau nak tinted kan cermin tuh hati hati lah....jgn menyalahi undang undang dan kalau boleh tinted tuh berkualiti lah sikit...baru ada side effect nya.

bateri
16-04-08, 10:42 AM
Bro..harga tinted kat mana mana skang nie pun lebih kurang sama jek. Kadang kadang yg murah tuh mmg murah...tapi jauh lah pulak....tolak minyak tolak tol harga jadi lebih kurang jek. Yang penting kalau nak tinted kan cermin tuh hati hati lah....jgn menyalahi undang undang dan kalau boleh tinted tuh berkualiti lah sikit...baru ada side effect nya.

Agreed dan kalau boleh undang2 janganlah di lupakan. Takut nanti kalau ada apa2 urusan ngan puspakom, kalau kantoi dia kasi koyak tau. hati pun panas.

BT
16-04-08, 12:21 PM
Agreed dan kalau boleh undang2 janganlah di lupakan. Takut nanti kalau ada apa2 urusan ngan puspakom, kalau kantoi dia kasi koyak tau. hati pun panas.

So far pengalaman aku bawak kereta double tinted tak ada masalah sgt. Tingkap kereta agak gelap pada waktu malam, so senang awek nak BJ aku dlm keta. PAda waktu siang ia color ke emasan. Rahsianya aku tinted dulu ngan Eco Tint, pastu aku antar kedai tinted biasa letak tint film hitam. So far baru 2 JPJ roadblock aku lalu. Diorang tak check sangat kerana aku buka tingkap depan semua sambil isap rokok. Tapi nasib aku baik kot.

Kes-kes tint kena koyak dek pegawai JPJ harus la di terima. Kalau berani buat kena berani tanggung. Tu je aku leh nasihat.

Sekian dari bilik gelap,

BT

redevil
22-04-08, 07:22 AM
JPJ had it on record several times that it had *NEVER EVER APPROVED* any
window tinting product.

pandai2 la kalau kena...

KL_boy
30-04-08, 08:52 PM
Yeap. Biasanya, kena toreh didepan anda. I pernah kena sekali, pasal I tak nak suap.

paksu
26-05-08, 05:30 PM
Yeap. Biasanya, kena toreh didepan anda. I pernah kena sekali, pasal I tak nak suap.

psl tinted ni tgk pgawai jpj 2 sama.aku tinted kete aku 80% xdk jpj kcau pn dh kna roadblock 2-3x.jpj ni klu mood diorg gila diorg bt gila la penutup tiub tayar xdk pn kna saman.tp bla jmp roadblock takut gk la hehehe:icon_biggrin:

semanlong
08-06-08, 12:42 PM
Member aku baru beli kereta recon jepun, kena tahan ngan JPJ terus kena saman. Walaupun masa beli, memang cermin dah tinted. kena buang semua tinted dan bawak ke pejabat untuk inspection semula, kalu tak, tak leh renew road tax... kesiannnn

wanahame
10-06-08, 09:56 AM
Bagi aku tinted nie sometimes terpulang jugak kepada 'budi bicara' pegawai JPJ yang tahan tu...aku pernah kena lepas ngan JPJ eventhough keta aku double tinted...tapi mungkin sebab even double tinted pun taklah gelap sangat...so JPJ tu tengok tak gelap...dia lepas....

awta
11-06-08, 12:03 PM
betul tu...kira nasib gak tinted ni..kalo org jpj tu ok mood dia. lepas ler. kete aku pun sama gak...tapi cuak oo bila kena roadbloack tu....

Drakar
11-06-08, 01:23 PM
aku pun nk kena tukar da tinted aku nih, tp risau pulak dgn operasi yg dok hangat ni..

agak2, semua brand mahal2 macam vkool, dan yg sewaktu dgnnya semua lepas jpj tak?

txmate
12-06-08, 01:19 PM
itu la baru je plan nak tinted itam kete gua...so macamana punya spec yg jpj nak kita pakai ni.

leLuCky
14-06-08, 11:39 PM
masalah tinted bukan masalah utama. Masalah utama ialah org yg nak letak tinted tu. Kan ader tinted yg cerah tp menyejukkan/mengelakkan bahang panas masok, so pakai le yang tuh. Aku sendiri pakai yg cerah, so far takder masalah dgn polis/jpj.

Cuma yg cerah ni tak mencantikkan kereta ler, cam x letak tinted jer rupanya

bambu
15-06-08, 08:57 AM
ada ke tinted film yg JPJ approved tapi tak la mahal sampai tiga empat ratus? Aku ada la pegi kedai tinted tapi selalunya kalau yang JPJ approved tu mesti mahal. Ada la jugak yang harga less than 250 tapi tinted yang jenis mcm cermin tu... terasa lak mcm ah beng kalau pakai yang tu...

jerrykok
16-06-08, 12:28 AM
polis dah start check kerete yg tinted gelap dalam minggu ni..
becarefull dude~peace~

cay_nd
18-06-08, 06:45 PM
hmm aku dah kena dua minggu lepas..odw nak gi penang..kena kat sg buloh...dier tak saman..tapi kasi surat cinta..sila bawa kereta utk inspection...letih......

jimwest
21-06-08, 11:17 PM
hmmm..sape ade list utk tinted2 yg dikirakan lepas utk jpj inspection..ado ko??ko sapo ado xperience jenis tinted yg ikut jpj okla utk dipasangkan kek keto......silola kongsi samo2 ok...

kerabu
22-06-08, 12:40 AM
Kalau ikut cerita JPJ tak pernah buat kluar apa2 surat kata dia approve mana2 jenis tinted. Apa yg kedai selalu buat dia kata pasang tinted ni kalau ken saman bawa surat saman tu bagi dia bayar... Kira cam waranti dari kedai la tu...cam hp gak laaa kot...

john_jenin
24-06-08, 03:54 PM
Bukan ke ada % utk tinted yang dibenarkan? contohnya sampai 30% tahap tinted yg dibenarkan.ke memang JPJ x pakai tu semua..

goolydent
24-06-08, 05:22 PM
klu tinted gelap cermin belakang jpj lulus tak? tolong info.....

lamtech
26-06-08, 01:02 AM
klu tinted gelap cermin belakang jpj lulus tak? tolong info.....
bergantung gak tinted macam mana betol nye..kalau yang gelap terus tu mmg tak lepas la...JPJ pun ade limit berapa percentage ketelusan cahaya untuk setiap cermin kereta....tapi kebiasaannye yang tinted itam mmg kantoi la...:)

kenshin
26-06-08, 02:42 AM
kalo tinted gelap itam cermin ketiga dibolehkan kan? sbb itu utk letak brg & bkn ada passanger pun.. tp ari tu kena roadblock jpj suruh bukak lak.. nasib dia x koyak dpn mata.. kalau x lagi panas..

kingkama
27-06-08, 03:06 PM
la yg ke-3 pun x boleh ke? baru nak pasang... ampeh tul la jpj nih... kalu suku sakat diorg xpe jek pkai... hmmm bkn buat salah ape pn... adeh masalah tul la

kenshin
28-06-08, 04:09 AM
ko pasang jer.. ko pakai kete apa Kingkama? ari tu pun tiba2 dia jadi strict agaknya.. haha.. tp smpi skarang aku x bukak pun tinted tu..

Pussychasser
29-06-08, 01:44 AM
Macam gini la peraturan cermin gelap ni memang selalu menimbul kontroversi sebab undang2 tak jelas. Aku tetap maintained tinted gelap aku sebab memang aku tak tahan silau lampu keta dari belakang di mlm hari jadi kalu kina tahan terpulang le nak saman ke , nak inspection ke, watema aku tak pedulik sebab lepas inspection ke, saman ke aku akan tetap pasang balik tinted gelap. Its my right, duit aku, masa aku, keta aku (dah abih finance), cukai jln aku bayar jadi kalu JPJ sibuk sgt suruh aje pak menteri2 atau org2 VIP tu bukak tinted keta diaorg tu dulu baru la adil saksama kalu tidak .....pi...dah boleh jalan da...buzz off.!!!!

soopabotz
02-07-08, 02:25 PM
aku baru nak tinted hitam kete.. agak2 kalo tinted lebih sket dari 30% kantoi tak?

tattooing
02-07-08, 02:41 PM
new ruling!!

Existing rules on tinting of vehicles will be reviewed to make it easier for motorists to apply to increase tint levels.

Transport Minister Datuk Ong Tee Keat said he had directed the Road Transport Department to review the existing ruling so that people with a genuine need for a higher level of tint would not be penalised.

The ministry had also indefinitely deferred a planned nationwide crackdown on heavily tinted vehicles, he said.

“In fact, I hope to do away with the ruling requiring motorists to get the minister’s approval if they wished to have their cars tinted beyond the permissible level.

“I will speak to the police on the security aspect and hope to come up with an easier way to allow motorists to do this,” he said.

“I must admit that we need to amend some of the provisions in the law on this. We need to follow the international standards as Malaysia is part of the international community,” he said.

Under the Motor Vehicles (Prohibition of Certain Types of Glass) Rules 1991, car owners have to comply with a 70% light penetration rule for the front windscreen and 50% light penetration for the rear windscreen and side windows.

Senior government officials such as the chief judge and top ranking police and army officers are however exempted from the ruling.

Non-governmental organisations and car associations have called for a heavier tint level to cope with global warming.

resource from the star online! i guess our ministers and govt can't make up their mind!!!

Katana Black
03-07-08, 01:35 AM
new ruling!!

Existing rules on tinting of vehicles will be reviewed to make it easier for motorists to apply to increase tint levels.

Transport Minister Datuk Ong Tee Keat said he had directed the Road Transport Department to review the existing ruling so that people with a genuine need for a higher level of tint would not be penalised.

The ministry had also indefinitely deferred a planned nationwide crackdown on heavily tinted vehicles, he said.

“In fact, I hope to do away with the ruling requiring motorists to get the minister’s approval if they wished to have their cars tinted beyond the permissible level.

“I will speak to the police on the security aspect and hope to come up with an easier way to allow motorists to do this,” he said.

“I must admit that we need to amend some of the provisions in the law on this. We need to follow the international standards as Malaysia is part of the international community,” he said.

Under the Motor Vehicles (Prohibition of Certain Types of Glass) Rules 1991, car owners have to comply with a 70% light penetration rule for the front windscreen and 50% light penetration for the rear windscreen and side windows.

Senior government officials such as the chief judge and top ranking police and army officers are however exempted from the ruling.

Non-governmental organisations and car associations have called for a heavier tint level to cope with global warming.

resource from the star online! i guess our ministers and govt can't make up their mind!!!

i agree. our government can never make up their mind on anything. anyway, i have been hearing about all this car tint crackdown since errr i dont know..10 years ago? Yes they can start their campaign n all..but is our enforcement sufficient? i dont think so.......

terunasuci
03-07-08, 01:14 PM
Bab2 cam ni lah baru betul jadi Menteri...jangan asyik dok pikir komisen masuk je...ye lah...tiap kali peraturan baru, mesti ada perubahan...pasang lampu siang hari lah...mesti ada side mirror lah...no plate kena ikut peraturan yang ditetapkan lah...semua peraturan ni berkaitan dengan bisnes...

So, alasan yang dibeikan tu memang amat logik...kenapa perlu ada double standard dalam penguatkuasaan undang2...

michaelangelo
05-07-08, 11:57 PM
actually pd pendapat aku, tinted gelap2 ni byk advantage nya selain bleh romen dlm keta kehkehkeh.... aku penah bagi satu reason kat polis masa aku kantoi road block dulu... sb keta lama aku double layer... so aku bagi alasan aku selalu jln merata tempat bawa laptop... tinted ni boleh lindung harta kita yg tertinggal dlm keta dr dilihat oleh org luar... kalu takde tinted spek rayban dlm keta pun org bleh pecah cermin.... pastu polis tu bagi aku lepas... dia kata byk lak songeh aku kekekeke...

roger
10-07-08, 01:46 AM
nak tanye la kan, kalau tinted yg harga murah2 tu, kalau cermin pecah, cermin tu masih lagi melekat ke, berderai same ngan tinted tu?

blackbutton
10-07-08, 04:03 PM
To bro michaelangelo (http://www.mk-portal.org/forum/member.php?u=102) - Stuju with ur alasan...same with me.....tp aku tinted kaw2 nyer gelap...mmg tak nampak langsung org dr luar.....
To bro roger (http://www.mk-portal.org/forum/member.php?u=315) - rege murah kualiti kompom setanding ngan rege....nak best cari la yg rege more than 1K...kompom boleh dipercayai...below then 1K kene tgk brand....ape2 pun tepuk dada tgk poket la.....just my 2 sen jer....

gigs
13-09-08, 07:01 AM
Peraturan cermin gelap ikut Singapura

Oleh JAMDI NASIR
KOTA KINABALU 12 Sept. - Kerajaan akan menyeragamkan peraturan berkaitan pemasangan cermin gelap pada kenderaan di negara ini berdasarkan piawaian antarabangsa yang diguna pakai di Singapura dan Thailand.

Timbalan Menteri Pengangkutan, Datuk Lajim Ukin berkata, Jabatan Pengangkutan Jalan dan Polis Diraja Malaysia (PDRM) sudah bersetuju supaya penyeragaman dibuat untuk memudahkan pemilik kenderaan di ketiga-tiga buah negara itu berulang-alik tanpa berhadapan risiko disaman.
''Dengan penyeragaman itu kelak, pemilik kenderaan boleh memasang cermin gelap mengikut spesifikasi standard tanpa perlu mendapat kelulusan Menteri Pengangkutan seperti peraturan pada masa kini," katanya.

Beliau berkata demikian kepada pemberita selepas menghadiri mesyuarat Majlis Tertinggi Pertubuhan Islam Seluruh Sabah (USIA) di Bangunan USIA Pusat, Sembulan di sini malam tadi.

Akta Kenderaan Bermotor 1991 yang diguna pakai pada masa ini menetapkan pemilik kenderaan bermotor di negara ini perlu memiliki kadar ketelusan cahaya 70 peratus bagi cermin hadapan dan 50 peratus bagi cermin tingkap belakang dan tepi.

Lajim berkata, proses penguatkuasaan undang-undang baru membabitkan kerjasama antara tiga negara itu juga sedang dalam perbincangan.
Beliau memberitahu, pihaknya juga belum mendapat butiran terperinci mengenai kadar ketelusan cermin gelap yang diguna pakai di Singapura dan Thailand pada masa ini.

Sementara itu, Lajim turut mengingatkan pihak pengeluar kenderaan di negara ini agar sentiasa mematuhi piawaian yang bakal diumumkan bagi mengelak kerumitan di kalangan pengguna.

cikgukamall
22-12-08, 03:26 PM
erkk.. beb, aku bace dari awal thred ni, tak de sape yang suggest brand yang baik untuk tinted nih.. bagi la 1 2 3 brand ke.. harga yang mampu di beli oleh semua orang, barang baik kualtiti baik.. kalau tint memahal tp kualiti xbagus xguna gak, kalau kualiti terlalu bagus tapi harga mahal nak mampus pun xble gak... pasal cermin gelap kene saman nih, standart la beb, ikut mood penguatkuasa, tapi yang buat aku tak tahan nih, bila diorang sendiri ngan sukusakat diaorang buat cermin gelap, lilex je...jarang yang kene tahan...

Midnakal
22-12-08, 04:40 PM
ya betul jugak kata cikgukamal tuh.... kalau ada member member yg tahu harga tinted nie boleh lah berikan info sikit.....nanti boleh lah kengkawan nak men"tinted"kan cermin kereta masing masing.

raymose
23-12-08, 11:23 AM
yang aku tau la.. tinted ni banyak jenis..
kalu nak ikut harga dia ada yang menceceh puluhan ribu ringgit..
tapi kalu standard aku.. pakai yang biasa dah ok dah..
kalu nak lepas roadblock dari JPJ atau Polis, pakai yang
cerminnya gelap tak lebih dari 50%. biasanya harga dia rm 400 keatas la..
tapi kalu yang jenis tak lulus tu, yakni 50% keatas gelapnya.
harga dia biasa nya murah skit..

minggu lepas aku baru je pasang tinted kete aku tu..
aku amik yang 70% gelapnya.. rm200+rm150 boucer (kete baru daa..)

so, tengok... agak murah, kann..
kalu nak lagi murah, pakai la 95% gelap keatas..
hahaha.. murah je.. rm150 pun ada..
tapi saman maksimum rm300 la...

hehehehe.....

dakjoe
22-01-09, 11:58 PM
Ns tint - blue,green,gold,black,grey - 55% ir (thn panas) = RM 180 (hole car/6 cermin) + 10" + sand blast

Dulexe - blue, green, gold, silver copper (cromax) - 60-70% ir = RM 300 - (hole car/6 cermin) + 10" + sand blast

Ns Master - blue, green, gold, silver - up to 88% ir - RM 500 - (hole car/6 cermin) + 10" + sand blast

Yg lain atau single tinted lehh call dia ni- 016 279 5900 Sargeant.

Kete aku dah buat lama dah....mmg puas hati, hargapun murah dan berkualiti.........

Apapun call no diatas tu.......utk sebarang pertanyaan dan kemuskilan

drydust
11-02-09, 05:21 PM
sapa2 yg belum tint cermin, i syorkan ambik filem yg 'smash proof' - ketuk tak pecah. harga 1 ribu keatas...warna pun cantik. sesuai utk mereka yg selalu parking di luar, kawasan 'gelap'....kawan i 1 tahun cermin kena pecah 4 kali...huhuhu

pexkof
29-03-09, 09:50 AM
rasa kalau pakai cromex cermin japan lagi elok terutama kereta honda,x perlu sangat nak kena tinted tapi untuk projek......lu pikirlah sendiri hahahhaha

myportal
01-05-09, 02:25 PM
alah.. aku pakai tinted double layer ni.. terserah je la.. kalo kena koyak.. koyak je la.. lagi pun tinted ni pun dah bertahun2 dah pakai..

sesekali nak tukar pulak kaler lain..

Midnakal
01-05-09, 02:31 PM
alah.. aku pakai tinted double layer ni.. terserah je la.. kalo kena koyak.. koyak je la.. lagi pun tinted ni pun dah bertahun2 dah pakai..

sesekali nak tukar pulak kaler lain..

Koyak tuh mmg boleh koyak....tapi kok tengah operasi siang buta tengah panas .....JPJ suruh pulak koyak tinted tuh masa tuh jugak....haaa tak berpeluh ketiak bang..... berapa banyak cermin nak kena koyak tuh....kalau setakat koyak macam A4 paper tuh tak per.....fuhhhhhh peluh ketiak tuh...orang lalu lalang tengok lagik....adeihhhh:pedo:

FLO
04-05-09, 12:52 PM
so, tengok... agak murah, kann..
kalu nak lagi murah, pakai la 95% gelap keatas..
hahaha.. murah je.. rm150 pun ada..
tapi saman maksimum rm300 la...

hehehehe.....

lagi gelap lagi murah ke??
jadi kalau terang tu..mahal la??
aduihhh

nak tanya..tinted blkg keta wa mengelembung
hajat nk buang dan ganti
kalau pakai yg biasa2 jer..utk bahagian cermin blkg agak2 brp kos??

PeeJay
04-05-09, 02:50 PM
lagi gelap lagi murah ke??
jadi kalau terang tu..mahal la??
aduihhh

nak tanya..tinted blkg keta wa mengelembung
hajat nk buang dan ganti
kalau pakai yg biasa2 jer..utk bahagian cermin blkg agak2 brp kos??

Pasang tinted murah jer FLO, depend jenis from - RM50-RM200. But gua gerenti kedai ketuk mahal bak nk kopek tinted yg lama tuh.. mau RM50...Lain la kau kopek sendiri... tapi itu kerja byk leceh....

NID
04-05-09, 11:08 PM
hmm aku dah kena dua minggu lepas..odw nak gi penang..kena kat sg buloh...dier tak saman..tapi kasi surat cinta..sila bawa kereta utk inspection...letih......

kalau bab surat cinta untuk datang inspection ni yg letih ni...kang masuk aje...byk la pulak lagi yg salah....ejos la....rendah la....itu la ini lahhh....

kalau saman.....just bayar aje....kalau ade mega sale bleh mintak kureng....

sharazlan
22-05-09, 11:34 AM
Hi suma baru kat sini, camner ngan factory fitted nyer cam Wish..Estima..Alphard. mase inspection mmg kener tukar...pastu pasang balik...rase mase operasi kene tak..?

blackbutton
22-05-09, 11:41 AM
Citer pasal tinted nih...hahaha...aku br je kene inspec bulan lepas...hahaha....akunyer keter mmg gelap sgt...sape yg penah tgk keter aku mesti jeles...kekeke...dah setahun lebih aku pasang br la bulan lepas kantoi...hahha...nak wat camne dah nasib...tp mase kene tahan diorg just bg surat suruh inspec...aper lg aku kasi koyak la tinted tuh...pastu gi la inspec...lepas inspec gi kedai acc pasang balik...ala br RM100....hehehe...layan...

PeeJay
22-05-09, 01:51 PM
kene tahan diorg just bg surat suruh inspec...aper lg aku kasi koyak la tinted tuh...pastu gi la inspec...lepas inspec gi kedai acc pasang balik...ala br RM100....hehehe...layan...

Haha ha setakat kopak cermin je ok la, buatnya keter ekzos buluh, lowerd jejak tanah, spoiler sayap kapalterbang, airbrush... Suruh pergi jpj inspect takut gagal..

Qish
22-05-09, 02:07 PM
Qish dah pasang tinted kat cermin keta. 70%. skali tuh daddy cakap hati2 JPJ nk wat inspection. cuak gak la rasa. brp ratus melayang nk pasang tinted tuh. dan hari malang tibe, JPJ wat inspection. mase trn screen down cermin, skali tu eh pakcik ni kwn daddy. dia kata dah cepat jalan. kang org nmpk. hahahaha.. selamat keta ku.. so skg masih lagi ng tinted 70%.. esok lusa la up jadik 100%.. baru smart.. hehehe...

Midnakal
23-05-09, 12:32 PM
Qish dah pasang tinted kat cermin keta. 70%. skali tuh daddy cakap hati2 JPJ nk wat inspection. cuak gak la rasa. brp ratus melayang nk pasang tinted tuh. dan hari malang tibe, JPJ wat inspection. mase trn screen down cermin, skali tu eh pakcik ni kwn daddy. dia kata dah cepat jalan. kang org nmpk. hahahaha.. selamat keta ku.. so skg masih lagi ng tinted 70%.. esok lusa la up jadik 100%.. baru smart.. hehehe...

Qish ini adalah nasihat dari gua....lu jgn tinted gelap gelap sangat....kalau alasannya nak pasang kerana tak nak kena bahang matahari yg panasa sangat....itu lu dah salah. Gelap tak semestinya kurang panas tapi bergantung pada material filem tinted tuh. Ada tinted yang yang sangat terang tapi kalau matahari menyuluh kena orang dlm mmg beza ketara akan tahap kepanasannya. So Qish...kalau tinted sampai 70% or higher...gua rasa tahap penglihatan dan pemanduan lu ada sedikit terjejas. Kalau malam lagilah.....kita tak beberapa nampak objek dari kiri kanan dan belakang dengan baik...so tepuk dada tanya selera....Your money your choice.

Qish
23-05-09, 02:03 PM
Qish ini adalah nasihat dari gua....lu jgn tinted gelap gelap sangat....kalau alasannya nak pasang kerana tak nak kena bahang matahari yg panasa sangat....itu lu dah salah. Gelap tak semestinya kurang panas tapi bergantung pada material filem tinted tuh. Ada tinted yang yang sangat terang tapi kalau matahari menyuluh kena orang dlm mmg beza ketara akan tahap kepanasannya. So Qish...kalau tinted sampai 70% or higher...gua rasa tahap penglihatan dan pemanduan lu ada sedikit terjejas. Kalau malam lagilah.....kita tak beberapa nampak objek dari kiri kanan dan belakang dengan baik...so tepuk dada tanya selera....Your money your choice.

Thanks MidNakal for the advice. mmg plan nk up tinted tuh but then skg adalah masa JPJ "buat duit". so, kene tangguhkan dulu la. sini sangat panas. kire pasang neh leh kurgkan la..yg lebih2 tu sj nk bergaya .hehehe.. been advised by Honda Center about type of tinted allowed and best for car drivers. so far mine is a good one. dah guna since dec 2007. so far xde memberi masalah..hehehe...

blackbutton
27-05-09, 11:21 AM
Haha ha setakat kopak cermin je ok la, buatnya keter ekzos buluh, lowerd jejak tanah, spoiler sayap kapalterbang, airbrush... Suruh pergi jpj inspect takut gagal..

Nih maklumat yg aku dpt dr member aku...spoiler xda hal...lowerd pun xda hal sgt...airbrush...ader skit je masalah...tp leh satel...janji basic kaler x lebih dr 3 tone warna...masalah hanya pada ejos...kekeke...kalau keter enjin stendert mmg masalah...tp kalau dah mod n endorse insyaallah ok....aku releks je...kekekeke...

roger
29-05-09, 08:09 AM
jgn ekzos besar sepemeluk sudah..hehehe..tp ni kan tajuk pasal tinted, jauh benor peginye yek..

jon04
01-06-09, 04:32 PM
ada sapa2 yg pernah kena operasi tinted JPJ? Setakat ni x pernah jumpa lagik. aku selalu travel area pantai timur, x pernah jumpa lagi. ada yg dah jumpa ker?

Retired
01-06-09, 04:37 PM
ada sapa2 yg pernah kena operasi tinted JPJ? Setakat ni x pernah jumpa lagik. aku selalu travel area pantai timur, x pernah jumpa lagi. ada yg dah jumpa ker?

kat area pantai timur bergantung kepada tempat dan masa bro. contoh kalau kat area2 kuantan, kebiasaannya kat bukit ubi, semambu, jabor yang banyak buat road block. kalau kat jabor dan semambu biasanya dalam jam 10-2pm dan bagi bukit ubi pulak lewat malam.

tapi sepanjang aku duduk kat kuantan ni tak pernah aku dengar cerita kena saman pasal cermin gelap. maybe di area2 lain strict skit kut

PeeJay
01-06-09, 05:49 PM
citer pasal cermin tinted gua di saran beli cermin cromex ori dari jepun. Original 50% gelap dan sejuk. Tk yah v kool ratus2 bcoz harga cermin tu dlm 80 x 4 biji. Ori
Tinted jpj nk kopek camana? Kalu
Ada cromex 70% kan best!

worm1977
01-06-09, 08:17 PM
Ns tint - blue,green,gold,black,grey - 55% ir (thn panas) = RM 180 (hole car/6 cermin) + 10" + sand blast

Dulexe - blue, green, gold, silver copper (cromax) - 60-70% ir = RM 300 - (hole car/6 cermin) + 10" + sand blast

Ns Master - blue, green, gold, silver - up to 88% ir - RM 500 - (hole car/6 cermin) + 10" + sand blast

Yg lain atau single tinted lehh call dia ni- 016 279 5900 Sargeant.

Kete aku dah buat lama dah....mmg puas hati, hargapun murah dan berkualiti.........

Apapun call no diatas tu.......utk sebarang pertanyaan dan kemuskilan

Hi Bro,

Sargeant masih berniaga tak? Dan dia berniaga dekat mana?Tq

Midnakal
01-06-09, 08:51 PM
citer pasal cermin tinted gua di saran beli cermin cromex ori dari jepun. Original 50% gelap dan sejuk. Tk yah v kool ratus2 bcoz harga cermin tu dlm 80 x 4 biji. Ori
Ada cromex 70% kan best!

Bro....utk kereta gua ada tak bro? Gua malas nak pusing pusing mencari nieh...hahah best gak nieh.

brew
01-06-09, 09:31 PM
Ada cromex 70% kan best!

bro, saya pon ingat nak buat sebab 2nd FY ni kena byk travel la. ada contact dan option tak?

PeeJay
07-06-09, 12:39 PM
Bro....utk kereta gua ada tak bro? Gua malas nak pusing pusing mencari nieh...hahah best gak nieh.

Gua akan usyar tanya tempat gua amik half cut vtec. Mungkin ada.
Brew kau punya utk spectra or nissan.

Mid. Pomen gua dpt body kit evo
4. Masa beli half cut vtec gua. RM1.3K. Ok ke?

Midnakal
08-06-09, 09:52 AM
Ok ler tuh...murah jugak...but condition mcm mana? Kasi up gambar lah tgk...mana lah tahu ada kengkawan kite nak beli..... thanks bro.

FLO
08-06-09, 09:55 AM
emcek mid sama emcek PJ
ini cite psl tinted ke pasal enjin half cut ni?

p/s : ke beli enjin dpt tinted free? ekekekke:pizza:

Midnakal
08-06-09, 10:32 AM
emcek mid sama emcek PJ
ini cite psl tinted ke pasal enjin half cut ni?

p/s : ke beli enjin dpt tinted free? ekekekke:pizza:

Adoiii kantoi kita nie PeeJay ahahahahhaha :toot:

PeeJay
09-06-09, 11:56 AM
flo. Masih topik cermin gelap!
Mid. Mana ada kantoi!

Kita citer pasal alternatif utk dptkan cermin gelap. Selain tepek tinted film kat cermin, gua suggest beli original cermin cromex yg memang dah tinted. Cermin boleh didapati kedai potong atau half cut!

Masih dlm topik perbincangan!
Mid!
Gua cuba dptkan gambar cromex mirror!

Ps. Body kit evo iklan je but termasuk termasuk cermin gelap! Hehe he

Midnakal
09-06-09, 12:01 PM
Gua ada tetanya gak arituh....ada member ckp ada stock...tapi biasalah...tanya pakai air liur nieh leceh sikit hehehehe.

blackbutton
11-06-09, 09:10 AM
Skali lg aku kene tahan ngan Abam J*J....hak hak hak...Sabtu arituh....
Nasib aku agak baik sbb kene tahan kat area KL....huhuhu...Leh lg kawtim...slamat2...pastu sempat lg die nak check enjin...aku ingat nak tahan skali die tanyer wat kat bengkel mane...workmanship memuaskan enjin nampak kemas....lor Abam J*J nih rupenyer layan kancil gak....dapat aku sorang member...hek hek hek...

pijat
18-06-09, 03:00 PM
Skali lg aku kene tahan ngan Abam J*J....hak hak hak...Sabtu arituh....
Nasib aku agak baik sbb kene tahan kat area KL....huhuhu...Leh lg kawtim...slamat2...pastu sempat lg die nak check enjin...aku ingat nak tahan skali die tanyer wat kat bengkel mane...workmanship memuaskan enjin nampak kemas....lor Abam J*J nih rupenyer layan kancil gak....dapat aku sorang member...hek hek hek...

hahahaha....nasib baik ko....klu x sia2 je kete ko kne sita.....

Midnakal
18-06-09, 05:21 PM
Gua dah tanya arituh tinted chromax tuh harga dlm range RM250 ke RM300++ termasuk labour tuh tapi brand mitsubishi lah ....brand lain gua tak tau lah. Tinted original....tak yah kopek kopek dah....

PeeJay
19-06-09, 12:17 AM
Gua dah tanya arituh tinted chromax tuh harga dlm range RM250 ke RM300++ termasuk labour tuh tapi brand mitsubishi lah ....brand lain gua tak tau lah. Tinted original....tak yah kopek kopek dah....

Pe lagik Mid .. sambar jer laaaaa .. ehheeeheh ..baru la Lu akan putih skit nanti .. tak la hanggus kulit kena cahaya matahari .. eheheheh

Midnakal
19-06-09, 09:45 AM
Hahahhah...hangus yerrrrr wah wah wahhhh......dah hangus dah bro punggggg sejak dari azali lagikkkk ahahhaha. Anyway gua dah install dah last 2 weeks....mcm mana gua boleh pasang pun gua tak tau. Tetiba teringat topik nieh pastuh adalak member nak sponsor cermin chromax tuh.....pergi kedai potong....order terus pasang kat workshop....kuang kuang kuangggggg.

p/s: Adakah cermin chormax tuh boleh memutihkan aku? Kita tunggu dan lihat hehehehe

KiNgX
19-06-09, 11:07 AM
p/s: Adakah cermin chormax tuh boleh memutihkan aku? Kita tunggu dan lihat hehehehe

Ayat kat atas ni xleh tahan ni. Klu Mid dah terbukti, sy next yg akan pasang. :emoticon:

Midnakal
19-06-09, 11:10 AM
Ayat kat atas ni xleh tahan ni. Klu Mid dah terbukti, sy next yg akan pasang. :emoticon:

Vavvieeeee hahahahahahhahh :toot:

Big Daddy
23-06-09, 04:15 PM
Hahahhah...hangus yerrrrr wah wah wahhhh......dah hangus dah bro punggggg sejak dari azali lagikkkk ahahhaha. Anyway gua dah install dah last 2 weeks....mcm mana gua boleh pasang pun gua tak tau. Tetiba teringat topik nieh pastuh adalak member nak sponsor cermin chromax tuh.....pergi kedai potong....order terus pasang kat workshop....kuang kuang kuangggggg.

Silakak ini orang, sudah pakai tinted ke? Patut la itu hari dia tanya ada perubahan tak pada cermin keretanya, wa cakap ada, pastu wa tanya pakai tinted ke, dia cakap takde la, puki ayam...hahahahah!!! :102:

Diam2 pasang tinted, wallaweh!!! Cermin dah tinted, aircond dah sejuk, nyaman rasa dudk dalam kereta. Kalau pakai blok 2.5L, lagi la nyaman rasanya pemanduan, tak cenggitu Mid?

Midnakal
23-06-09, 04:33 PM
Gua bukan pasang tinted....chermin tuh mmg original tinted heehheheh. Lu lain lahhh...mmg dah kaler coco gituuuuuu.

Walaupun cermin gelap, kita berharap tuan empunya kereta kulitnya bertambah cerah hendaknya. Ha ha ha ha. Tk yah scrup dah! Tak gitu?

Lagi pun gelap ni, bawa skandel
sebelah yakin la skit! Tak payah jatuh kan seat sampai nk baring!
Ahaks

Big Daddy
23-06-09, 06:13 PM
Gua bukan pasang tinted....chermin tuh mmg original tinted heehheheh. Lu lain lahhh...mmg dah kaler coco gituuuuuu.

Walaupun cermin gelap, kita berharap tuan empunya kereta kulitnya bertambah cerah hendaknya. Ha ha ha ha. Tk yah scrup dah! Tak gitu?

Ahaks
Mau kulit cerah, pakai la Fair & Lovely...contohi Sivaji the Boss...hahahahah!!!

Cermin gelap ni kadang-kala mengundang bahaya juga, lagi2 kalau jenis yg suka tinted gelap giler kat cermin belakang, bahaya seh nak reverse nanti...

Nak tinted, pakai la tinted yg berjenama sket, ni kadang2 gelap mengalahkan kereta kerabat tapi tetap panas di dalam, pastu tak sampai setahun dah pudar tinted tu...

jemaing
23-06-09, 09:44 PM
Tumpang semangkuk bertanya..itu chromex tu.memang untuk keta import je ke..cam haku yang pakai waja ni memang tak hade harapan le ye..memandang kan keta aku ni
tak tinted lagi..mana la tau..kot kot bleh masyuk..mahap le ye..bute keta aku ni..!

PeeJay
23-06-09, 10:22 PM
Tumpang semangkuk bertanya..itu chromex tu.memang untuk keta import je ke..cam haku yang pakai waja ni memang tak hade harapan le ye..memandang kan keta aku ni
tak tinted lagi..mana la tau..kot kot bleh masyuk..mahap le ye..bute keta aku ni..!

Tk pasti pulak waja ni ada tk spesiis atau adik beradik yg sama dgn keter2 jepun.
Nk kena tanya kedai potong. Sbb pernah dgr part interior ni utk waja drp potong shop!

PeeJay
23-06-09, 10:31 PM

Ahaks

Ces! Baru gua perasan ter tekan edit Mid punya post! Sori bro, lu punya ayat perenggan pertama je, yg bawah citer pasal kulit tu ayat gua! Ha ha ha, terpaksa kongsi plak dah. Ha ha ha ampes!

P/s patut la point aktiviti jatuh mendadak! Pukis ayam! Kah kah kah. Ni la bahana layan thread pakai hand phone. Skrin kocik!

Midnakal
24-06-09, 09:33 AM

Waja yer.... lu carik jek cermin evo4 ke atas yg ada chromex tuh...kalau ada boleh ler pakai.... waja boleh pakai barang barang evo 4 keatas....chasis lebih kurang sama jekkkk.....bontot belakang jek lain.

stocksimpan
24-06-09, 01:20 PM
:Fingers_0411:

Ahaks
hehehe...soronot jugak ye mid dapat org sponsor...mcm kete lumba la plak:Party_fest31:. ada stiker x nama sponsor lu tu mcm stiker kuning yg lu tampal masa buat kunci tuuuu.........kat depan kedai shampo girl lagi.. kuang15x

PeeJay
02-07-09, 12:58 AM
Nih .. ada barangan baik ... sapa-sapa yang pakai kancil rasa nak cermin gelap macam Midnakal .. Ori japan Cromax .. harga runtuh nih gua rasa.. satu set RM170.00 .. murah siot..

Boleh jenguk-jenguk nih..

http://www.mudah.my/Cermin-Kancil-Cromax-3358802.htm

Amat berbaloi nih..

jemaing
02-07-09, 06:26 AM
Waja yer.... lu carik jek cermin evo4 ke atas yg ada chromex tuh...kalau ada boleh ler pakai.... waja boleh pakai barang barang evo 4 keatas....chasis lebih kurang sama jekkkk.....bontot belakang jek lain.

Wa..tul ni sudara Mid..mahap la..aku ni buta keta..kalu tak membebankan..selalunya mende mende gini orang cari kat ne erk..?kekawan yang ade pengelaman plak..dalam kiraan lebih kurang la..mau berapa bisa sengatan nya ( kos )nya cermin..upah pasang..dan gitu gini yang lainnya la...ekeke..sori..cam melalut.tapi..memang nak tau pun..! :icon_biggrin:

Midnakal
02-07-09, 10:12 AM
Upah pasang biasanya tak lebih pun dari RM100 dan biasanya bawah RM60 jek pung. Tapi harga cermin tuh ....various jugak lah.....lu mau tukar cermin kereta apa bro? Story mory ler sikit....bleh gak kita beri pandangan.

eliazara
02-07-09, 11:24 AM
nak tumpang lalu dan bertanya ......kalau nak tinted ni saya juz pakai kete persona jer...so apa recommendation dari pihak tuan brand yang sesuai untuk ditintedkan ..

jemaing
02-07-09, 12:09 PM
Upah pasang biasanya tak lebih pun dari RM100 dan biasanya bawah RM60 jek pung. Tapi harga cermin tuh ....various jugak lah.....lu mau tukar cermin kereta apa bro? Story mory ler sikit....bleh gak kita beri pandangan.

Bro..tertarik la pasal cermin cromax tu..mampu ke dak tu je masalahnya..memandangkan keta aku ni tak bertinted lagi..usha usha la kat sini menambah info..bajet pun kadang ade kadang langsai..ekeke..aku ni plak bukan pemain eksesori sangat pun..memanjangnya standart..

sekadar info..
ada jiran aku pasang sendiri tinted ni..kos nya dalam rm100 je..katanya la..mutu tu..tak la tau plak..

KiNgX
02-07-09, 12:15 PM
nak tumpang lalu dan bertanya ......kalau nak tinted ni saya juz pakai kete persona jer...so apa recommendation dari pihak tuan brand yang sesuai untuk ditintedkan ..

Berapa modalnya? RM mau yang ribu-ribu atau mau yang ratus-ratus sahaja?

PeeJay
02-07-09, 12:56 PM
Pasang langsir bunga-bunga pun cun elisa! He he he. Boleh selak langsir je.

Mcm kingx ckp semurah serat, atau mahal se rib. Nak yg berapa
persen ketelusan? 50%? 70% atau 100%.
Tapi utk atas 50% siap sedia dgn JPJ lah.

Midnakal
02-07-09, 01:53 PM
Bro..tertarik la pasal cermin cromax tu..mampu ke dak tu je masalahnya..memandangkan keta aku ni tak bertinted lagi..usha usha la kat sini menambah info..bajet pun kadang ade kadang langsai..ekeke..aku ni plak bukan pemain eksesori sangat pun..memanjangnya standart..

sekadar info..
ada jiran aku pasang sendiri tinted ni..kos nya dalam rm100 je..katanya la..mutu tu..tak la tau plak..

Bro....first of all...gua nak tau gak.... lu nie nak tinted gelap sahaja ker or tinted yg boleh kurang panas tuh? Ada beza tuh. Kalau cermin chormax tuh mmg confirm dia boleh tebat sikit heat transfer dari matahari tuh...itu pasal dia tak gelap sangat. Ada org pulak....jenis asal hitam pun jadiklah...panas ker tidak dia main bantai pasang jek. So you should know what u really want. Ada jugak yg jenis gelap dan siap menebat heat transfer sekali. So kalau harga...... yg itam saja memang murah sesangat...tapi ....itu lah....sekadar gelap jek lahhhh dan menyusahkan mata memandang objek objek bergerak ketika waktu malam jek. So made up ur mind bro..... cooL !!!:aol_asstoass:

eliazara
02-07-09, 03:17 PM
Berapa modalnya? RM mau yang ribu-ribu atau mau yang ratus-ratus sahaja?

saudara kingx...memandang kan kegawatan ekonomi yang melanda dan kegawatan kewangan dari diri ini ..saya juz mampu untuk bermodalkan yang ratus ratus jer..almaklum ler..pulussss keringggg jerrr..tak mampu nak beribu2 itu.....cukuplah sekadar murah jer...mana tempat yang menarik untuk pasang tinted nih ?,,,

Pasang langsir bunga-bunga pun cun elisa! He he he. Boleh selak langsir je.

Mcm kingx ckp semurah serat, atau mahal se rib. Nak yg berapa
persen ketelusan? 50%? 70% atau 100%.
Tapi utk atas 50% siap sedia dgn JPJ lah.

kekekekee pasang langsir...? silap2 langsir tu akan putus akibat ditarik2 oleh saya yang tgh ganazzzzzzzzzzz masa tuhhhh..hahahahaaaa...
encik peejay....pasal persen ketelusan itu tak nak la yg gelapp sangat ..juz yang sedang-sedang jerrrr.....cukup la sekadar mendinginkan n meredupkan suasana yang romantis didalam kete itu ...ahakssss,,,,kalau 50% tuh dah ok kot..maaf la saya ni memang kurang ariff bab bab kete nih.....

FLO
05-07-09, 02:49 AM
dh check dgn kedai
pasal nk tukar tinted bahagian belakang

kos dlm 100
tinted 60 (biasa)..upah 40
knp gua tertarik dgn kedai ni
pekerja ramah..tanya sikit..dia cite habis satu dunia
dr ingat nk lepak 15 minit
smp 1 jam setengah dok dengar cite dia

rasyid
09-07-09, 04:40 PM
ingat mesia ni london ke??
jpj bodo...aku dulu putih..pas tinted aku kene koyak ngan jpj kat k.selangor..aku hitam dah skang!!!! sape nak tanggungjawab???jpj nak jawab??cube renung2 kan dan selamat beramal..nak tanye micheal jackson cemane nak putih kan kulit die dah mati...camanaaa???
memang kene bagi tinted gelap gakk ubatnyer

Midnakal
09-07-09, 08:47 PM
EMO ker nieh? ehhehehe

NID
24-07-09, 09:43 PM
saba bang...saba.....jgn marah...nanti dah la itam...cepat tua pulak tu....

blackbutton
30-07-09, 10:42 AM
Flo...ko kene tgk gak...tinted film yg digunakan...make sure same kualiti spt yg sblm nih...kalau x rugi je...n olso make sure cara pemasangan memuaskan hati...klau x ader lg gelembung2 udara tuh....huhuhuh...

rasyid
30-07-09, 12:38 PM
ade member aku kelate mari wat tinted kat saga dia,dia wat kat new castle ,semue cermin kecuali side mirror n cermin mate die xtinted kene rm75..giler khinzir murah..tapi skang dah gelembung2 udara...haha..padan kan muke dia..

kakikejang
06-08-09, 02:15 PM
celah sket, gelembung udara tu bkn sbb jenis tinted yg digunakan, tp cara pemasangan/workmanship. Mungkin dia xcuci dulu cermin sblum ltak tinted, atau dia "iron" tintedtu xcukup.tp yg paling most probably nak jd gelembung adalah sbb "iron" xcukup pastu pasang kat tmpt terbuka, bukan vacuum.

guru
18-10-09, 09:11 AM
yer lah aku pn penah kena kdai promote hrga ckit pnya cantik tp servis hampehhh...budak2 kerja lagak jer nmpak mcm pro...

ahmadasapri
09-02-10, 10:17 AM
xtau mane nak post ni..harap dpn bantuan tuan tanah kedaung.

dekat ampang ada satu kedai brothers,

ada PROMOTION di BROTHERS.
tinted tingkap tepi rm15.00 satu cermin
tinted belakan rm90.00
tinted depan 150.00
total all together rm300.00++ je.
selagi promotion maseh adaaa...cepat!!
murah tak?

FLO
09-02-10, 12:36 PM
xtau mane nak post ni..harap dpn bantuan tuan tanah kedaung.

dekat ampang ada satu kedai brothers,

ada PROMOTION di BROTHERS.
tinted tingkap tepi rm15.00 satu cermin
tinted belakan rm90.00
tinted depan 150.00
total all together rm300.00++ je.
selagi promotion maseh adaaa...cepat!!
murah tak?

che mad
kalau tinted cermin tepi aje boleh pakai harga tu tak?
kegelapan cermin mcm mana? lulus piawaian JPJ tak?
ini promo BROTHERS kat mana?

PeeJay
09-02-10, 12:58 PM
murah tu. Tapi pengalaman pakai tinted cap ayam brother ni, walaupun 70% gelap, tapi kena ujan panas ujan panas lepas 1 tahun dia fade tinggal tk sampai 10% gelap. Pas tu kalu malam kena cahaya, keluar rainbow kaler lagik. Sakit mata ooo..

Biarla alah membeli tapi menang memakai.

FLO
09-02-10, 02:23 PM
murah tu. Tapi pengalaman pakai tinted cap ayam brother ni, walaupun 70% gelap, tapi kena ujan panas ujan panas lepas 1 tahun dia fade tinggal tk sampai 10% gelap. Pas tu kalu malam kena cahaya, keluar rainbow kaler lagik. Sakit mata ooo..

Biarla alah membeli tapi menang memakai.

ini LULUS JPJ ke?
mcm mana boleh tinggal 10% ?
kalau buble/kembung angin biasa tengok..yg ada rainbow ni 1st time dengar
ekekekek

PeeJay
09-02-10, 03:12 PM
itu la hakikat nya akak flo. Upah pasang memang murah. RM150 je satu kete. Tapi nak kopak balik tinted yg faded tu lagi mahal. Dia nak RM50 satu cermin.

Betul flo. Cermin kete gua kena cahaya lampu ada pelangi siot...

FLO
09-02-10, 03:19 PM
itu la hakikat nya akak flo. Upah pasang memang murah. RM150 je satu kete. Tapi nak kopak balik tinted yg faded tu lagi mahal. Dia nak RM50 satu cermin.

Betul flo. Cermin kete gua kena cahaya lampu ada pelangi siot...

alamak...nk kopak balik kena upah lagi ke?
saya punya tempoh hari lupa lak brp dia ambik upah utk kopak balik cermin belakang
but for me still murah sbb bwh seratus
ni plan nk buang 4 tinted cermin tepi
kalau dia mahal..payah la...
soalan : mcm mana JPJ menilai kesalahan tinted ni..katakan MATA KASAR nampak gelap atau bergantung pada pembacaan meter (maknanya..gelap pada mata TAPI tidak pada METER) atau sebaliknya...

PeeJay
09-02-10, 03:26 PM
kopak lagi susah, nak2 kalu gam dah melekat kat cermin. Nak ngikisnya leceh..

jPJ? ni cermin gelap taim operasi je kecoh. Pas tu time pergi puspakom. Cromex ori tinted pun dia suruh bukak kecuali ada surat gatal kulit. Jpj check pada ketelusan cahaya. Kalu nampak terang tapi cahaya masuk kurang 50%, kena la jawabnya.

FLO
09-02-10, 03:31 PM
kopak lagi susah, nak2 kalu gam dah melekat kat cermin. Nak ngikisnya leceh..

jPJ? ni cermin gelap taim operasi je kecoh. Pas tu time pergi puspakom. Cromex ori tinted pun dia suruh bukak kecuali ada surat gatal kulit. Jpj check pada ketelusan cahaya. Kalu nampak terang tapi cahaya masuk kurang 50%, kena la jawabnya.

oo maknanya..kalau cermin nampak gelap
tapi ketelusan cahaya lebih dr 50% kira OK la?

ahmadasapri
10-02-10, 10:13 AM
che mad
kalau tinted cermin tepi aje boleh pakai harga tu tak?
kegelapan cermin mcm mana? lulus piawaian JPJ tak?
ini promo BROTHERS kat mana?

bole..tadahal.mmg itu promotion.brothers ampang berdekatan taman dagang.serius murah!!

okeh..sebenarnye tinted ni harga sebenarnye RM50 untuk satu cermin tepi sahaja dan warranty 7 tahun.
tapi disebabkan mereka nak promotion ni,
tinted cermin tepi sahaj RM15 satu cermin tanpa warranty 7 tahun tersebut.
so paham2 la bagaimana kualiti kan?
so far hasil puas hati la nengok tinted..
ada pilihan la jugak.
cuma untuk cermin depan harga RM150 satu cermin depan,
dan belakang paling murah RM80 dan paling mahal RM180, bergantung saiz cermin.

kalau bab jpj plak,yang saya tahu mereka hanya bole melepaskan cermin tinted yang 30% gelap,bermakna 70% cahaya masuk.
bukan yang selalu dislh ertikan oleh sesetengah pengguna iaitu 70% gelap, bermakna 30% sahaja cahaya masuk.
dan juga pada penggunaan cermin fully tinted,that mean 80% dan ke atas kegelapan nye,
sekarang hanya Ketua Pengarah JPJ yang boleh sign surat tersebut.
kuasa tidak lagi pada pengarah ke,s/u ke,apa ke..
so susah jugak la nak dptkan cermin gelap abis ni,
melainkan u r sumbody or u r in danger position.

p/s-andaikata mau mendapatkan perkhidmatan JPJ serta maklumat lanjut tentang slh dan silap,sila la PM sy ye..?

FLO
10-02-10, 11:53 AM
bole..tadahal.mmg itu promotion.brothers ampang berdekatan taman dagang.serius murah!!

okeh..sebenarnye tinted ni harga sebenarnye RM50 untuk satu cermin tepi sahaja dan warranty 7 tahun.
tapi disebabkan mereka nak promotion ni,
tinted cermin tepi sahaj RM15 satu cermin tanpa warranty 7 tahun tersebut.
so paham2 la bagaimana kualiti kan?
so far hasil puas hati la nengok tinted..
ada pilihan la jugak.

che mad
hang duduk area ampang ke?
promo brothers tu smp bila?
kalau ko duk area ampang..teman aku pergi pasang tinted boleh?
ada kawan nk minta pendapat....

p/s: no aku ada kat SAM:YM - 71:

blackbutton
10-02-10, 12:26 PM
Nasihat aku untuk kengkawan yang ingin memasang tinted kat kedai brothers nih.....harap2 korang cuba la riki2 tmpt lain....sebab pengalaman aku n pengalaman kengkawan aku yang penah wat kat kedai brothers nih x kira la cawangan mane....kualiti barang kene pandai pilih...pilih la yang terbaik dr segi spec n dua poket...kengkadang barang promosi tuh kualiti kurang memuaskan....1 lagi workmanship....adeh dr dulu smp skarang memang fail la....tolong la cari kedai lain....ader byk la kedai lain yg bole bg workmanship 3 kali ganda lebih baik dr brothers punye....renung2kan dan slamat membuat pilihan.....

ultraman
10-02-10, 12:37 PM
Ehmm..........
Aku nie bukan nak kondem kan brothers...
Tapi sendiri fikirlah....
Harga barang dah makan...lepas tu upah pasang lak.....
So....
Carilah kedai yang boleh bagi tanpa upah pasang.....
Dan bagi akulah
Lebih murah dari kedai yang macam nie...glamour jer lebih....
Sorry jangan marah...
Sendiri fikirlah

FLO
10-02-10, 12:45 PM
sebab ramai yg kata brothers x best
jadi aku buat keputusan utk buat siasatan (riki) balik
aduhh malas sungguh nk buat
ekekekke

ahmadasapri
10-02-10, 01:17 PM
che mad
hang duduk area ampang ke?
promo brothers tu smp bila?
kalau ko duk area ampang..teman aku pergi pasang tinted boleh?
ada kawan nk minta pendapat....

p/s: no aku ada kat SAM:YM - 71:

tadahal..owh abg FLO, saya mmg duduk di ampang,
tgk di profile pun menunjukkan bende yang sama iaitu di ampang.
hehe..gurau jer.
nak temankan abg FLO bole aje,
pastu abg FLO temankan saya plak gi MC kat ampang ni.ahakssss...
saya pernah bertanya dgn tokey kedai tuh,
sampai biler promotion,
dier kate dier pun tatau sampai bile nak buat promotion tuh,
saya pun pelik la, takkan camtu sekali,
so pada pendapat saya laa
si tokey ni mmg nak pukul abis la market kat ampang.
dier ada juga menjual produk tinted berjenama V-GOOD,
tp yang ni tak termasuk la dlm harga di atas.

saya tak memaksa la nak suoh wat tinted kat sini, tapi so far dah tiga kereta saya rekemen,
kuar je kedai muka dah senyum jer...
lepas2 tuh sy tgk kereta pun okeh je.
lagi satu time dorg pasang tuh mmg sy yg duduk sebelah kereta,
tgk dorg pasang, ada sopek je sikit, sy terus suoh buat baru.
diorg tau saya cerewet, so dorg buat teliti le sikit.
dunt worry about the mutu kerja keunggulan,
sbb dorg akan pastikan smua berfungsi dan kuar je kedai diorang akan tembak air,
bagi ilangkan sabun2 kat badan kereta.

so no worry la..masuk je kete, dah macam naik SUBARU WRX je.huishhh..baru le rasa nak beracing.
silap haribulan,nak berdangdut asmara widawati pun bole dalam keta...hehe

ahmadasapri
10-02-10, 01:19 PM
Ehmm..........
Aku nie bukan nak kondem kan brothers...
Tapi sendiri fikirlah....
Harga barang dah makan...lepas tu upah pasang lak.....
So....
Carilah kedai yang boleh bagi tanpa upah pasang.....
Dan bagi akulah
Lebih murah dari kedai yang macam nie...glamour jer lebih....
Sorry jangan marah...
Sendiri fikirlah

erkk...dgn harga barang dan upah pasang untuk satu cermin tingkap tepi=RM15,
mahal lagi ek?

ahmadasapri
10-02-10, 01:22 PM
Nasihat aku untuk kengkawan yang ingin memasang tinted kat kedai brothers nih.....harap2 korang cuba la riki2 tmpt lain....sebab pengalaman aku n pengalaman kengkawan aku yang penah wat kat kedai brothers nih x kira la cawangan mane....kualiti barang kene pandai pilih...pilih la yang terbaik dr segi spec n dua poket...kengkadang barang promosi tuh kualiti kurang memuaskan....1 lagi workmanship....adeh dr dulu smp skarang memang fail la....tolong la cari kedai lain....ader byk la kedai lain yg bole bg workmanship 3 kali ganda lebih baik dr brothers punye....renung2kan dan slamat membuat pilihan.....

so far,kereta saya masih belum nampak apa2 perbedaan.
ini mungkin disebabkan dulu pernah pakai tinted v-cool pada lapisan pertama,
kemudian nampak terang lagi,
jadi saya tinted la lagi di kedai brother ni untuk lapisan yg kedua,
jadi mungkin kualiti nya pada lapisan kedua lambat terjejas,
dan masih kurang arif jika kualiti nya pada lapisan pertama akan berubah pula.
jadi try n error le.
harga RM15 utk cermin tepi,kalau pakai setahun pun dah cukup berbaloi la kan?
hikhik...

ahmadasapri
10-02-10, 01:24 PM
sebab ramai yg kata brothers x best
jadi aku buat keputusan utk buat siasatan (riki) balik
aduhh malas sungguh nk buat
ekekekke

good lux BRO

nnt dah siap tinted, jgn lupa bg FR ye.
beserta gambar cermin kereta nye skali.

PeeJay
10-02-10, 01:30 PM
murah dah tu ahmad sopri... Cuma kualiti tu je bukan jaminan. Tapi pada kawan2 tak kisah pasal kualiti, usah pertikaikan.. Murah sangat dan berbaloi utk poket.
Cuma di sini kawan2 mk kongsi pengalaman masing2. Tepuk dada tanya selera.

FLO
10-02-10, 02:16 PM
x jadi la amad
aku nk minta tolong ko jugak...
murah dan dekat
nnt kalau riki aku gagal
aku cari ko

blackbutton
10-02-10, 05:00 PM
so far,kereta saya masih belum nampak apa2 perbedaan.
ini mungkin disebabkan dulu pernah pakai tinted v-cool pada lapisan pertama,
kemudian nampak terang lagi,
jadi saya tinted la lagi di kedai brother ni untuk lapisan yg kedua,
jadi mungkin kualiti nya pada lapisan kedua lambat terjejas,
dan masih kurang arif jika kualiti nya pada lapisan pertama akan berubah pula.
jadi try n error le.
harga RM15 utk cermin tepi,kalau pakai setahun pun dah cukup berbaloi la kan?
hikhik...

Murah la tuh....RM15 siap pasang...mmg murah....walaubagaimana pun...skali aku dah banned susah nak suka blk....pengalaman aku pasang aaccessori kat kedah ABANG nih...adeh cukup menyedihkan....so wat mase nih aku rase mmg aku xkan wat pemasangan kat sane la...tp aku ske beli brang2 kat sane....sbb sometimes kat sane lebih murah....huhuhu...pasang aku suruh la pomen aku pasangkan...hik hik hik....

ahmadasapri
10-02-10, 05:17 PM
x jadi la amad
aku nk minta tolong ko jugak...
Murah dan dekat
nnt kalau riki aku gagal
aku cari ko

no prob...dgn hati yang terbuka,
saya sedia membantu.

ahmadasapri
10-02-10, 05:20 PM
murah la tuh....rm15 siap pasang...mmg murah....walaubagaimana pun...skali aku dah banned susah nak suka blk....pengalaman aku pasang aaccessori kat kedah abang nih...adeh cukup menyedihkan....so wat mase nih aku rase mmg aku xkan wat pemasangan kat sane la...tp aku ske beli brang2 kat sane....sbb sometimes kat sane lebih murah....huhuhu...pasang aku suruh la pomen aku pasangkan...hik hik hik....

owh setakat tinted tak menjadi masalah di kedai brothers ni.
Tapi kemungkinan untu ksaya memasang aksesori seperti radio ke,lcd ke,
owh soryyyy...minta taubat la.
Tak berani langsung suoh dorang yg tak berpengalaman pegang keta saya,
esok lusa dah terjadi shor circuit ke,jammed ke,ape ke...
Sudah....insuran tak cover tuh.
Tapi di brothers ampang ni,
tinted mmg okeh la,
ada sorg budak melayu tuh buat,cantek la hasil kerja dier
dan bole bincang lagi tuh..
So no prob.

izzi
02-03-10, 10:16 PM
So kesimpulannya kalau nak tinted jangan pegi kedai abang.aksesori korang beli boleh.tapi jangan pasang kat sana.
bawak balik suh pomen korang pasangkn.ataupon DIY je kalau pandai.

Midnakal
04-03-10, 09:58 AM
Gua mmg dah lama BanneD kedai "abang" ......

ahmadasapri
08-03-10, 03:33 PM
So kesimpulannya kalau nak tinted jangan pegi kedai abang.aksesori korang beli boleh.tapi jangan pasang kat sana.
bawak balik suh pomen korang pasangkn.ataupon DIY je kalau pandai.

aksesori saje yang tak berkenan nak pasang kat kedai BROTHERs.
tapi kalau setakat tinted tuh,no prob laa.

FLO
10-03-10, 10:25 PM
salam buat kawan2...
seperti yg dijanjikan dgn cik amad
gua akan bentangkan usaha tinted keta gua kali ini

pagi tadi yang indah..gua jalan2 kat ABANG kat ampang
yg sembang dgn gua mat bangla..tanya apa x tau
cuma boleh explain harga sama contoh..
dia suruh tanya boss dia..
boss dia lagi best..ckp2..lps tu ckp JPJ x lulus..
tanya lagi..jawapan sama..gila x faham jap

apa yg saya faham
tinted RM15 x 4 cermin
upah kopek RM5 x 4 cermin
total RM80

gua balik singgah area umah kedai BOSS taman cempaka..
saja nk singgah tanya no plate sambil2 tanya tinted
bos dia bagus explain...
ini apa yg gua paham psl tinted gua
40 % tahan panas dan 50% gelap...
harga RM70 siap pasang dan kopak 4 pintu...
murah RM10

p/s: nasib baik...kedai ini juga provide regulator gen2 RM75 siap pasang..yahoooo (lain kali)

ahmadasapri
11-03-10, 10:58 AM
salam buat kawan2...
seperti yg dijanjikan dgn cik amad
gua akan bentangkan usaha tinted keta gua kali ini

pagi tadi yang indah..gua jalan2 kat ABANG kat ampang
yg sembang dgn gua mat bangla..tanya apa x tau
cuma boleh explain harga sama contoh..
dia suruh tanya boss dia..
boss dia lagi best..ckp2..lps tu ckp JPJ x lulus..
tanya lagi..jawapan sama..gila x faham jap

apa yg saya faham
tinted RM15 x 4 cermin
upah kopek RM5 x 4 cermin
total RM80

gua balik singgah area umah kedai BOSS taman cempaka..
saja nk singgah tanya no plate sambil2 tanya tinted
bos dia bagus explain...
ini apa yg gua paham psl tinted gua
40 % tahan panas dan 50% gelap...
harga RM70 siap pasang dan kopak 4 pintu...
murah RM10

p/s: nasib baik...kedai ini juga provide regulator gen2 RM75 siap pasang..yahoooo (lain kali)

waahh..ada tempat lg murah tuh.okehlaa.
tapi setahu saya bro,
JPJ hanya meluluskan 30% gelap dimana 70% telus cahaya.
tp yang bro pasang tuh dah terlebih,same juga kalau nak di ikotkan.

tapi pendek kate kat tempat bro buat tuh mmg okeh la.

dekat kedai ABANG tu ader tak jumpa brader melayu tinggi2?
mamat tuh bole bincang lagi harga dgn dier tuh..

FLO
11-03-10, 11:15 AM
waahh..ada tempat lg murah tuh.okehlaa.
tapi setahu saya bro,
JPJ hanya meluluskan 30% gelap dimana 70% telus cahaya.
tp yang bro pasang tuh dah terlebih,same juga kalau nak di ikotkan.

tapi pendek kate kat tempat bro buat tuh mmg okeh la.

dekat kedai ABANG tu ader tak jumpa brader melayu tinggi2?
mamat tuh bole bincang lagi harga dgn dier tuh..

mamat melayu x nampak
bangla 2 org ada la
psl JPJ...
2-2 org tu cakap JPJ lps 50%..tapi x ingat penjelasanya mcm mana...
mrk berdua jugak ckp..ori cermin ada 3% kegelapan asal/ori + gelap tinted biasa akan jadi 53%

kalau ikut pemahaman lagi..
kalau dia mark 30%..maknanya..cahaya akan boleh tembus 70%
kalau dia mark tinted tu 70% ..maknanya..cahaya cuma boleh tembus 30% sahaja

ikut pemahaman lagi
JPJ bukan tgk pd penembusan cahaya
TETAPI pd kegelapan TINTED
kalau penembusan cuma 30% tapi tinted tak gelap..JPJ x kacau

p/s: betul ke tak..sy pun tak tau..ekekek

terunasuci
11-03-10, 11:49 AM
mamat melayu x nampak
bangla 2 org ada la
psl JPJ...
2-2 org tu cakap JPJ lps 50%..tapi x ingat penjelasanya mcm mana...
mrk berdua jugak ckp..ori cermin ada 3% kegelapan asal/ori + gelap tinted biasa akan jadi 53%

kalau ikut pemahaman lagi..
kalau dia mark 30%..maknanya..cahaya akan boleh tembus 70%
kalau dia mark tinted tu 70% ..maknanya..cahaya cuma boleh tembus 30% sahaja

ikut pemahaman lagi
JPJ bukan tgk pd penembusan cahaya
TETAPI pd kegelapan TINTED
kalau penembusan cuma 30% tapi tinted tak gelap..JPJ x kacau

p/s: betul ke tak..sy pun tak tau..ekekek

Statement yang ni saya setuju...sbb ada tinted yang mahal, kalau ikut penembusan cahaya sudah melepasi tahap yang dibenarkan...tp dia tak gelap...lalu depan JPJ pun dorang tak perasan...dan biasanya JPJ kalau buat operasi, dia akan tahan kereta yang bercermin gelap je...nak2 kalau org yang duk kat dalam pun sampai dia tak nampak...pasti kene tahan...pastu baru dia ukur...dia takkan tahan semua kereta......

ahmadasapri
11-03-10, 03:07 PM
Jabatan Pengangkutan Jalan (JPJ) akan melaksanakan
penguatkuasaan sepenuhnya terhadap kesalahan cermin gelap menggunakan alat
penguji baru dikenali sebagai Auto Light Plus bermula tahun ini.

Pengarah Penguat Kuasanya, Salim Parlan, berkata jabatan itu akan
menggunakan 150 alat mudah alih bernilai RM100,000 setiap satu yang baru
diperoleh baru-baru ini di seluruh negara.

Alat penguji yang baru diperoleh itu boleh digunakan untuk menyukat kadar
ketelusan cahaya cermin kenderaan pada bila-bila masa termasuk waktu malam.

Sebelum ini kita menghadapi masalah kerana alat penguji hanya boleh
digunakan pada siang hari, sekali gus menyukarkan kita mengambil tindakan
terhadap pemilik kenderaan yang menggunakan cermin gelap secara tidak sah,
katanya.

Katanya, masalah itu menyebabkan pihaknya kurang menumpukan
penguatkuasaan terhadap kesalahan membabitkan penggunaannya sebelum ini.

Beliau berkata, sesebuah kenderaan hanya dibenarkan memasang cermin gelap
dengan ketelusan cahaya tidak kurang daripada 70 peratus bagi cermin bahagian
manakala cermin sisi dan belakang (50 peratus).

Kelulusan untuk
menggunakan cermin yang lebih gelap daripada itu perlu mendapat kelulusan
daripada Menteri Pengangkutan. Bagaimanapun, kelulusan hanya akan diberi atas
sebab kesihatan dan keselamatan saja, katanya.

Salim mendedahkan taktik
sebilangan pengimport dan penjual kereta import yang menipu pembeli dengan
mendakwa kereta terbabit mendapat kelulusan untuk menggunakan cermin gelap.

Puspakom dan JPJ tidak pernah memberi kebenaran sedemikian. Sebaliknya
kita mengesan taktik mereka menukar cermin kereta terbabit ketika melalui
pemeriksaan Puspakom, katanya.
Beliau menasihatkan pemilik kenderaan supaya mematuhi peraturan itu atau
berhadapan tindakan tegas JPJ.

FLO
11-03-10, 03:28 PM
gua dh mula konpiuss
cik mad...cermin saya cuma 50% gelap ..x lulus ke?
50% + 3%...ekekekek

p/s: nnt kita TT..kita compare cermin keta masing2 nak?:kid:

ahmadasapri
11-03-10, 03:33 PM
bro, apa nak takot nye, jumpa je road block, turunkan keempat2 cermin anda la. :)
confirm lepas..hehe
kalau nak lagi thrill,sentiasa pakai kain pelikat dan kopiah letak diatas dashboard anda,
confirm boleh jalan punye laa.

FLO
11-03-10, 03:36 PM
bro, apa nak takot nye, jumpa je road block, turunkan keempat2 cermin anda la. :)
confirm lepas..hehe
kalau nak lagi thrill,sentiasa pakai kain pelikat dan kopiah letak diatas dashboard anda,
confirm boleh jalan punye laa.

tu semua x pratikal che mad
ko punya lepas JPJ ke tak?
kedai sy ckp..sy punya lepas...
jgn cr pasai kena kencing dah la...nk kena kopek cermin pulak...

ahmadasapri
16-03-10, 05:14 PM
tu semua x pratikal che mad
ko punya lepas JPJ ke tak?
kedai sy ckp..sy punya lepas...
jgn cr pasai kena kencing dah la...nk kena kopek cermin pulak...

ckp bole sebarang ckp..tp bile kene test dgn mesin terbaru tuh,haa mengadap.
mesin tuh mlm pun bole detect tau..
jadi nye..kalau nak jadi ikan kaloi ke,ikan keli ke,
pakai la kereta tidak bertinted.
huhu....

brader FLO,undang2 manusia yang buat dan manusia yang ubah.
maknanye manusia jugak bole DEAL jeee..
jgn sampai tinted gelap mcm kereta ROSMAH udah le.. :)

FLO
16-03-10, 05:25 PM
ckp bole sebarang ckp..tp bile kene test dgn mesin terbaru tuh,haa mengadap.
mesin tuh mlm pun bole detect tau..
jadi nye..kalau nak jadi ikan kaloi ke,ikan keli ke,
pakai la kereta tidak bertinted.
huhu....

brader FLO,undang2 manusia yang buat dan manusia yang ubah.
maknanye manusia jugak bole DEAL jeee..
jgn sampai tinted gelap mcm kereta ROSMAH udah le.. :)

bohong la kl sy x takut
sy ckp tu nk sedapkan hati jer
ekekeke
tgk pd keadaan gelap tinted tu
mmg risau
tunggu dan lihat la mcm mana
harap2 x kena..
aminnnnnn:kid:

ahmadasapri
26-03-10, 11:43 AM
bohong la kl sy x takut
sy ckp tu nk sedapkan hati jer
ekekeke
tgk pd keadaan gelap tinted tu
mmg risau
tunggu dan lihat la mcm mana
harap2 x kena..
aminnnnnn:kid:

dunt worry la..
smua tuh mainan dorg je.
dier manusia,kite manusia..semua manusia perlu duit.
jadi...bole bincang kannnnnn?

FLO
26-03-10, 04:09 PM
kalau kena saman..saman la
buat masa sekarang..tak terpikir nk bincang..

p/s: kerajaan dh tambah elaun RM200 sebulan..

ahmadasapri
30-03-10, 10:01 AM
kalau kena saman..saman la
buat masa sekarang..tak terpikir nk bincang..

p/s: kerajaan dh tambah elaun RM200 sebulan..

anyway...good luck mr FLO.

adakah cermin kereta anda bole lawan dgn cermin kereta saya?

hikhik....

blackbutton
30-03-10, 10:11 AM
Ala ape nak susah.....nak pasang cermin gelap pasang jela....kene tahan paling kuat pun die suruh gi inspection sblm pegi tu bukak la....lepas check pasang balik...huhuhu....kalau ader duit lebih bali la lampu dlm keter yg terang skit...kalau time road blok tu pasang lampu dlm keter mesti terang keter tu....so the result is mesti lepas punyer la....huhuhuh....slamat mencuba...

shyme
01-06-10, 09:20 PM
erm.. tinted oh tinted.. dulu penah pakai tinted gelap yang murah. sume cermin 80 je... pastu tgk mcm turun kaler je. coz, lama2 jadi cerah.. now, letak lagi selayer bagi gelap balik.. so, far, jumpa JPJ x penah kena thn lagi.. Sbb tiap kali terserempak, turunkan tingkap.. Tgk plak pompuan, jalan.... hehe
PEACE!

roger
02-06-10, 12:04 AM
mmg susah kalau tinted murah ni, aku tinted pun, kete slalu jemur tengah panas, lama2 jadi cerah balik tinted gelap tu..

shyme
02-06-10, 04:18 PM
tu la... biar berhabis skit x pe.. janji pueh ati...

ramoaz
06-06-10, 10:16 AM
skang ni di pasaran gelap mahupun terang byk dah kedai2 tinted buka..tpi time ada duit nk tinted keta mesti cnfius kedai mana ok cara pasangan..layanan nyer..barangannyer...klu biasa yg ada SAFETINT dan jenama tinted yg lain..so bleh tak korang cadangkan yang mana sesuai ikut bdget stendard arr...hehe

bahjan
07-06-10, 01:38 AM
geng.. aku tertanye tanye gak la.. semua kedai tint claim film diaorg the best.. all tunjuk made in usa.. betul ke datang usa? aku tint stendet 300 utk semua cermin.. mahal ke tak ?

Midnakal
07-06-10, 01:45 AM
Bro standar ler diorang tuh....nak jual produk lah katakan. Harga RM300 tuh ok ler tuh bergantung pada apa brand film lu pakai untuk tinted. Yg penting cahaya matahari dpt dikurangkan panasnya bila duduk kat sebelah dalam...thats all and.....JPJ. Cheerssss.

ramoaz
07-06-10, 10:27 AM
ohhhh rm300 nk pasang tinted mmg standard ker...? siap pasang depan blkg kiri kanan ker...?huhuhu

XMen
07-06-10, 10:46 AM
Pendapat saya,
Range dalam RM300 dan dibawah RM400 tu boleh dikatakan standard la untuk semua cermin termasuk depan dan belakang. Setakat pemahaman saya apabila bertanya dengan kawan yang buka kedai aksesori kereta, semua 'made in China' aja dan dah ada jugak kawan saya kena tipu dengan kedai. Katanya tinted yang telah dipasang memang standard dan kawan saya kena bayar dalam RM500 ke RM600. Walhal apabila buat perbandingan sama saja dengan tinted kenderaan saya. Dunia on dunia....

shyme
07-06-10, 11:20 AM
RM300 mmg standed... Tapi kalau boleh cermin depan tu cari tinted yang mahal skit.. Sbb cermin depan ni possibility utk crack lebih cerah dari cermin2 lain... Ada jugak tinted yang tahan crack (x tau jenama) tp dengarnya x de untuk cermin depan sbb dia tebal skit. Dan nasihat jugak, amiklah insurans cermin (pengalaman sendiri). Sebab kalau cermin pecah, dan tgh2 bulan mmg sakit. Biar kuarkan lebih skit duit tp bila terkena x menyesal....

ramoaz
07-06-10, 09:36 PM
itu hari ada gak niat nk pasang tinted keta..tnya punya tnya...ramai yg bg rm180...tak termasuk cermin depan color hitam 85% gelap..so murah ker mahal tuh...?

shyme
07-06-10, 09:40 PM
85% gelap??? rasanya x lepas jpj tuh.. ke tu 85% uv? kalu 85% UV ok la tu... biasa cermin depan mmg mahal sikit...

ramoaz
07-06-10, 09:43 PM
ohhhh tak tau laaa 85% tu uV ker or gelap cz dia letak dlm fail holder kita leh pilih color aper kita nk..pekat ker cerah ker..kat tp tu dia letak braper percen...huhu so mmg sndard laa yerkkk>

shyme
07-06-10, 10:03 PM
brp tahun warranty??? shy punya ari tu buat gelap.. x de warranty... skali turun warna.. cis tul... ada ke penah org buat 3 layer??? tinted skang dah dabel layer.. huhu

bahjan
08-06-10, 12:26 AM
aku buat 300 depan belakang kiri kanan.. dier offer 400 utk mendouble-layerkan semua kecuali cermin depan.. dier claim nanti pening nk drive kete kalau cermin depan double. kalau double layer, dier x jamin JPJ.. but 1 layer.. warenti 5 tahun x bubble/rosak and jpj.. kalau kene saman, bawak risit dan saman. dier bagi cash utk bayar. setakat ni x kene lagi jpj, so ke tulenan claim jpj tu x leh test lagi. utk film yg x crack / pencuri takelh pecahkan cermin ialah Llumar ( ni yang aku pernah dengar) tapi, mahal nak mampos.. 1200 utk all cermin kete sedan.lebih kurang vkool, tapi tahan panas dier x sehebat yg tint stendet. its just utk function . some say its safety film. nanti kalau beli kete mahal sket.. boleh lah try llumar ni.. setakat kete aku mcm mahal sgt je nk spend 1200 utk tint

ramoaz
08-06-10, 12:51 PM
ohhhh begitu...ermm payah jugak erkk... ermm kat area MLK kat mana erkk kdai tinted yg murah..yg baik... ada cadangan..?

shyme
08-06-10, 12:59 PM
kete skang mmg dah dabel layer.. tp jmpa jpj x penah sangkut lagi la.. tp dari segi penglihatan tu mslh skit la.. mmg terasa kalau pkai dabel layer ni compared to single layer... dia mcm pkai spek la.. kabur.. tapi tu cermin tepi ngan balakng je.. cermin depan x tinted smpi skang lps pecah bulan lepas.. target nak psng tinted yg harga 5 rat tu,, warranty dia best.. 7 years.. kalau cermin pecah blh tinted blk guna tinted sama secara percuma.. tp tu la mcm membazir la plak.. tp dari segi protection mmg ok.. x panas lngsung.. dekat area s.alam...

roger
09-06-10, 12:41 PM
mmg berbaloi gune tinted mahal utk cermin depan..sbb haba bleh kata banyak masuk dari cermin depan ngan blakang..cermin tepi, yg murah2 pun takper..

ramoaz
09-06-10, 05:54 PM
berbaloi-baloi.......sesuai dgn harga nyer laa.. huhu

shyme
17-06-10, 10:32 AM
Baru2 ni my sis tukar tinted kete dia.. Dari tintsafe kepada tinted 3M... UV protection dia 99%... Memang x rasa panas langsung... Sungguh dengki pada beliau.. Tapi apakan daya.. Tinted tersebut terlalu mahal.. X berbaloi2 la plak rasanya.. Tinted tu 1 kete RM2k.. Cis... Den nak renew insurans pun terkebik2... Dia ngan selambernya g tinted sampai 2k.. Jeles sungguh.. Tapi tinted ni mmg ok.. DIa buat pun kemas... Sikit info mengenai tinted...

Midnakal
17-06-10, 10:44 AM
Tinted mahal dah tentunya bagus dan kurang panas serta tahan lama.....anyway .... your money your choice.... cooL!!!

roger
18-06-10, 08:10 PM
yupp..tinted mahal, tahan lama, tinted murah, tapi kene slalu tukar..pilih je la..

ramoaz
18-06-10, 11:18 PM
waaaaaa......kesian laa kat org yg bergaji ciput nie...klu smua barang BAIK mesti n wajib mahal...so org bergaji ciput nie tak layak la pakai barang yg berQUALITY....

shyme
18-06-10, 11:42 PM
Haha.. Nak buat mcm mn.. Jom cari keje lain.. Better job, better offer...

Midnakal
19-06-10, 03:02 AM
Nak buat mcm mana bro....dah adat dunia mcm tuh.....

PeeJay
19-06-10, 08:47 AM
ada option! Beli cermin tingkap yg sememangnya ori dah gelap kat kedai potong keter, i.e cromex ke.
Harga tk la mahal...

Tak pun nak murah lagi pasang langsir bunga2. Kat kamdar rm2 je semeter

ramoaz
19-06-10, 09:17 AM
huhuhu...klu pkai ALPARD tak pe laa nk pakai langsir kat KAMDAR tue...ni keta kompak CAR..huhu mau tersepit kain kat celah pintu..hihi

shyme
19-06-10, 09:20 AM
haha.. pastu nnti or tnya, ni umah ke kete?? kui..kui..

Midnakal
19-06-10, 02:25 PM
huhuhu...klu pkai ALPARD tak pe laa nk pakai langsir kat KAMDAR tue...ni keta kompak CAR..huhu mau tersepit kain kat celah pintu..hihi
Statement nieh yang paling kelakar harini yg gua baca ahahhahahhah..... langsir kat KAMDAR ....hahahahahah...vavvvieeeeeee hooeoeoeoeo. Adeihhh pecah perut bro gua baca ehhehaeh. Tapi ituler.....gua pernah nampak blind curtain tuh dipasang dlm kereta compact car bro...... gua rasa dia ada tujuan sexual bila memandu atau berhenti diparking lot hahahah.

roger
19-06-10, 03:22 PM
waaaaaa......kesian laa kat org yg bergaji ciput nie...klu smua barang BAIK mesti n wajib mahal...so org bergaji ciput nie tak layak la pakai barang yg berQUALITY....

dah adat resam dunia camtu, nak wat camne bro..kalau mampu pakai alpard, takkan la tinted 2,3 ribu xmampu nak buat kot..hehe

ramoaz
19-06-10, 06:44 PM
ermmm tu laa dia....duniawi duniawi.....last2 angkat keta baru ckp kat saleman tu.."bang beli keta ni dpt tinted free tak..."hehehehe

a_kayma
22-06-10, 04:54 AM
Wa baru jer tinted utk keter bini psl anak2 komplen panas bila balik sekolah.Wa tgk banner kat TTDI....70% Discount.....wa kol.........dia ckp satu keter RM 250. Wat appointment...ptg tu wa pegi kedai dia kat Damansara Perdana. RM 250....utk 63% UV. Kelentong punya kelentong......amik yg 87% UV..RM 450. itu pun ikut hati nak amik yg security film...yg ketuk cermin tak pecah( rege RM 650 jer)....tapi budget tka cukup.Tapi mmg murah kedai dia. Lagipun dia importer.MMG berbaloi..........bini wa ckp.....dah X panas lagi....aircond pun tambah sejuk.................

roger
22-06-10, 07:55 AM
Wa baru jer tinted utk keter bini psl anak2 komplen panas bila balik sekolah.Wa tgk banner kat TTDI....70% Discount.....wa kol.........dia ckp satu keter RM 250. Wat appointment...ptg tu wa pegi kedai dia kat Damansara Perdana. RM 250....utk 63% UV. Kelentong punya kelentong......amik yg 87% UV..RM 450. itu pun ikut hati nak amik yg security film...yg ketuk cermin tak pecah( rege RM 650 jer)....tapi budget tka cukup.Tapi mmg murah kedai dia. Lagipun dia importer.MMG berbaloi..........bini wa ckp.....dah X panas lagi....aircond pun tambah sejuk.................

tp kekadang, yg ketuk cermin tak pecah tu, bahaya gak kalo kemalangan ke ape..

PeeJay
22-06-10, 04:26 PM
punya la kuat kedai tu auta, ketuk cermin tak pecah? Kalu ckp cermin tak berderai okey la..
Tinted la mahal mcm mana pun cermin kalu hentak ngan hammer mmg pecah dan retak! So tak payah la membazir tinted mahal mcm yg di gebang salesman tu. Cukup tinted yg gelap dan cahaya kurang masuk....

P/s. Cermin bullet proof beribu weh rege dia?

wood3
22-06-10, 04:44 PM
punya la kuat kedai tu auta, ketuk cermin tak pecah? Kalu ckp cermin tak berderai okey la..
Tinted la mahal mcm mana pun cermin kalu hentak ngan hammer mmg pecah dan retak! So tak payah la membazir tinted mahal mcm yg di gebang salesman tu. Cukup tinted yg gelap dan cahaya kurang masuk....

P/s. Cermin bullet proof beribu weh rege dia?

Bro . .abeh tu yg depa dok tayang video kena hentak ngan HELMET tak berdorai macamana nie . . .aku pun rasa macam nak pi pasang !!!
Kedai pasang tu kat puchong je sama brand ngan tinted yg aku guna la ni.

p/s: JENAMA AIR COOL.

shyme
22-06-10, 05:21 PM
Ketuk cermin pecah gak.. Cuma yang diorg promote tu pecahnya x berderai.. Dia melekat kat tinted tu... SO, kalu cermin kena hentak ngan helmet ke, dia x la berkecai terus kena muka kita... Tapi ari tu pegi tanya tinted dia kata utk windscreen x de tinted cenggini.. Sbb tinted ni tebal skit dari yg biasa.. Kalau letak kat windscreen agak bahaya sbb kabur skit... Kalau hujan bahaya skit... Ntah la dia ckp btul ke tak... Harap mahap kalau salah..

sam261079
22-06-10, 07:40 PM
ada option! Beli cermin tingkap yg sememangnya ori dah gelap kat kedai potong keter, i.e cromex ke.
Harga tk la mahal...

Tak pun nak murah lagi pasang langsir bunga2. Kat kamdar rm2 je semeter

bro gua suka statement lu .....
(gelak terguling -guling bila membaca )

roger
23-06-10, 11:37 AM
Bro . .abeh tu yg depa dok tayang video kena hentak ngan HELMET tak berdorai macamana nie . . .aku pun rasa macam nak pi pasang !!!
Kedai pasang tu kat puchong je sama brand ngan tinted yg aku guna la ni.

p/s: JENAMA AIR COOL.

tp kalo xsilap, aku penah tgk dalam web US, mmg ada tinted camtu..tinted tu leh strenghten cermin tu..ketuk ngan tukul pun xpecah..siap waranty utk cermin tu kalo pecah..hahahhaha

PeeJay
23-06-10, 05:38 PM
yg betul2 nya beribu harga bro. Kalu ikut iklan semernya bagus. Ubat kurap pun depa iklan boleh jadi krim kulit jadi gebu...
Hentak tetap akan retak atau pecah! Kalu tak pecah pun retak. Tgk sekuat mana hentakan tu.. Kalu tunjuk iklan hentak pakai helmet plastik combat tak pecah, meh gua test dgn tukul besi 25 lbs gua.

Bayangkan bila kita memandu dan berlaku kemalangan keter kita tersodol lori yg bawak cerucuk besi di depan dalam kelajuan 110kmh. Cuba tanya salesman air cool tu, nyawa bleh selamat tak? Kalu tak ketuk salesman tu ngan tukul!

. Cuba

Midnakal
23-06-10, 06:37 PM
Gua ada pengalaman dlm memecahkan cermin tingkap kereta (sendiri). Sebenarnya bukan senang nak pecahkan cermin tuh. Dgn tukul kalau hayun biasa-biasa pun tak pecah, kalau pakai helmet murah lagi susah nak pecah...dua-dua kaedah gua pakai mmg bukan semudah yang disangka. Kena hentak bebetul kuat baru pecah. Kalau kedai tuh kata tak pecah kalau letak tinted tuh.....dah byk dah manufactured yang keluarkan kereta dgn accesories tuh...tul tak? Itu propaganda iklan sahaja. Masih boleh disangkal dgn mudah. Tapi bab tinted boleh kurangkan panas tuh mmg proven lah coz mmg terbukit jika di ukur dgn alat pengukur suhu. Tapi cuba baling cermin kereta dgn muncung spark plug......tak payah kuat-kuat....pecah tak cermin?

p/s: Sebab tuh bebudak penyamun yg pecah masuk kereta diorang tak pakai tukul atau helmat....ramai diantara mereka bermodalkan spark plug jek.....

roger
23-06-10, 10:35 PM
hehe lagikan anak batu yg melambung dari belakang lori pun bleh buat cermin pecah, inikan pulak tukul besi, spark plug

ramoaz
24-06-10, 08:51 AM
ermmm maknenya conclusion nyer kast sini pakai je lah yg biasa2 je... kan..tinted mahal pun pecah n retak.. tinted murah apatah lagi..kedua2nyer memerlukan kita ganti cermin baru kan.. hehehe

Midnakal
24-06-10, 09:12 AM
Conclusion nyer kat sini.... tinted mahal tuh mmg boleh pecah, tinted yg mahal biasanya boleh menebat haba dari masuk secara langsung ke dlm kereta secara lebih efisien. Menggantikan cermin baru (chormex) adalah salah satu cara yg baik untuk tujuan elakkan panas. Tinted jgn lah terlalu gelap kerana kalau terlalu gelap akan mengganggu pemandangan pada waktu ketika malam dan akan diambil tindakan oleh JPJ kalau kantoL dan akan mengakibatkan kos dan masa untuk pergi inspection di JPJ serta memasang tinted itu kembali. Kalau pakai tinted murah ada juga yg menebat haba tapi tak lah sebaik yg mahal punya dan juga tak semua tinted murah tuh menebat haba ...kebanyakkannya hanyalah untuk gelapkan sahaja dan tiada tujuan utk menebat haba.
Once again.... Your Money YOur Choice !!!

ramoaz
24-06-10, 10:45 AM
yup......last2.. Your Money YOur Choice !!! hahahaha...

sotongmerah
04-12-10, 05:13 AM
ada tak tinted murah yg dlm 100-200 yang tahan lama tak jadik gelembung2?aku tgh dilema ni nak amik tinted mana

PeeJay
04-12-10, 09:15 AM
ada tak tinted murah yg dlm 100-200 yang tahan lama tak jadik gelembung2?aku tgh dilema ni nak amik tinted mana

Ada.... Tapi tinted jenis nih bukan potong kepanasan pun ... Sekadar mengelapkan cermin ... Nak gelap 50%, 70% malahan 100% pun boleh... Tapi ... Lepas 4-5 bulan tinted akan fade out jadi cerah ... Dan yg paling tak best ... Cermin kalu kena cahaya ... pandangan akan jadi kabur dan pecah... Time ni pergi kedai nk kopak balik upah nak sama mahal dgn pasang baru ... so long term tinted murah nih tak berbaloi.....

Pasal gelembong tuh ... Cara pemasangan ... Kalu tk cermat pasang tinted mahal pun gelembong...

hasribus
08-12-10, 05:00 PM
Aku baru buat kat kereta bapak aku. RM180..full. Ada warranty 5 tahun lagi..dapat contact dari forum lowyat..Sean 0176483398. Warranty dia cover menggelembung, pudar etc. Ada warranty card...brand Raytech.

ramoaz
10-12-10, 10:52 PM
wowwwwwwwwwwwww...tawaran hebat tuh....AREA mana bro..?

XMen
13-12-10, 10:58 AM
Salam semua,
Minta pendapat dan maklumat sikit. Ada kenalan saya nak pasang tinted untuk kenderaan jenis PERODUA. Tempat bekerja adalah Bangsar dan niat nak pasang lepas time kerja la kot.

Boleh tahu lokasi kedai untuk pasang tinted berdekatan dengan kawasan tempat dia bekerja?
Boleh bagi sedikit maklumat anggaran harga dan jenis tinted nya?

Puchong jauh sikit la dari Bangsar.... Terima kasih kepada yang membantu...:majesty:

shyme
14-12-10, 10:37 AM
Salam semua,
Minta pendapat dan maklumat sikit. Ada kenalan saya nak pasang tinted untuk kenderaan jenis PERODUA. Tempat bekerja adalah Bangsar dan niat nak pasang lepas time kerja la kot.

Boleh tahu lokasi kedai untuk pasang tinted berdekatan dengan kawasan tempat dia bekerja?
Boleh bagi sedikit maklumat anggaran harga dan jenis tinted nya?

Puchong jauh sikit la dari Bangsar.... Terima kasih kepada yang membantu...:majesty:

Anggaran ni sebenarnya kena tanya pada tuan punya diri. Ikutkan tinted, RM100 pun ada untuk sume cermin. Tapi kualiti memang tak de la.. Untuk gelapkan saja. Tapi lama2 akan faded jugak lama2... kalau nak tgk pada kualiti ini perlu diambil kira

1) visible light transmittance
2) visible light reflectance
3) ultra-violet radiotion rejection
4) shading coefficient
5) infra-red heat rejection

Tapi bagi saya yang paling penting no 1,3 dan 5. Menjamin kesejahteraan dalam kereta bila kita park dekat tgh panas. Kakak saya tinggal di Puchong tapi hari tu dia pasang dekat Taman Equine. Sebab dia order 3M tinted untuk myvi dia. Memang berbaloi2. Dengan harga 2k, tahap rejection sume almost 100%. Naik kereta dia selepas panas terik pun masih sejuk di dalam....

bahjan
11-01-11, 03:06 AM
geng.. naper cermin aku yg dulu gelap.. main hari makin cerah?

ahmadasapri
11-01-11, 11:37 AM
geng.. naper cermin aku yg dulu gelap.. main hari makin cerah?

setiap cermin yg di tinted akan beransur2 pudar warna tinted nye. ini kerana sinaran matahari menyerap warna tinted tersebut. tetapi masa yg diambil utk memudarkan warna tinted bergantung kepada kualiti dan harga tinted anda...

bahjan
11-01-11, 11:45 AM
owh... means.. after some time.. tinted tu akan mcm expire la? so kene buat ape? tuka baru ke ?:(

ahmadasapri
11-01-11, 12:04 PM
owh... means.. after some time.. tinted tu akan mcm expire la? so kene buat ape? tuka baru ke ?:(

kalau ada rajin,kopek la tinted lame tu n tinted la baru...n kalau malas,lapik je dgn tinted baru.haaa..tp sebole2 nye jgn dilapiskan lebih dr 3 lapisan tinted.karang motor power window tak bole main, trus jem xbole buka tingkap.

RooTz
29-01-11, 12:38 PM
alo geng... baru2 ni member gua kantoi sbb cermin gelap ... sekali jpj tahan da... dh kene buat inspection kat jpj.... siap jpj tuh nasihat lg suruh bukak dulu tinted tuh sebelum dtg kalau x dieorg saman... nak x nak kene bukak gak tinted tuh....

XMen
29-01-11, 12:55 PM
kalau ada rajin,kopek la tinted lame tu

Dalam kawasan Puchong Putra Perdana ada kedai yang bagi XMen mahir bab ini. Kemas dan baik hasilannya..

ahmadasapri
01-02-11, 04:26 PM
Dalam kawasan Puchong Putra Perdana ada kedai yang bagi XMen mahir bab ini. Kemas dan baik hasilannya..

bayaran utk kopek tinted tu brape ye bro?

XMen
01-02-11, 06:32 PM
bayaran utk kopek tinted tu brape ye bro?

Tak silap saya la harganya bawah RM100 untuk semua tingkap. Tapi itu bergantung kepada berapa besaq saiz tingkap tu.
Kereta Malaysia saya semua hantaq ke sana untuk cuci dan tukar tinted baru. Kalau tingkap bas harga lain la kot.....
Bro leh cari Heng Aksesori berdekatan dengan Balai Polis Komuniti Putra Perdana. Kedai yang sama barisan dengan Kedai Motor Shahrul Yuzy...

kidrock75
02-02-11, 08:04 AM
Cerita pasal tinted nii.....Tempat aku kat sini dok tengok banyak sangat kedai2 accessori dok promot tinted murah. Siap letak banting/banner besar2 depan kedai..dok promote harga tinted rm30..rm20...rm 10...paling murah aku penah jumpe...rm8...lagii maut nyer offer, yang ni kat kedai area sungai limau, kulim...kompius giler aku...dok pikiaq jugak apa jenis tinted dia laa yang depa dok offer daaa...Maybe depa kasi hentam pakai plastic tinted recycle kot..hehehehe...........

ariyoganda
23-05-11, 05:16 PM
Saya punya tinted dah menggelembung dah nk kena bukak semuanya..kena kt cermin belakang tuh mmg heater tuh x boleh guna lah lepas nih..

mamadox
24-05-11, 05:28 PM
Biasa bukak tinted nie Range Harga dlm RM50-RM100...bergantung pada kedai mana yg pergi..

Lagi satu skrg nie kan ada safety film...jenis nie tebal sket...so mmg better la pakai yg nie...especially utk kereta anak dara, wife kiter....dekat kl nie byk kes rompak masa kereta berhenti dekat traffic light...pecah tingkap pakai helmet...ragut hand bag... dlm jam...mmg xdpt buat apa dah...

ariyoganda
25-05-11, 02:38 PM
Dah pegi survey,rata2 mmg byk pilihan bergantung pd kuality dan warranty sesuatu film.Walau camne pun budget anda yg akan menentukan akhirnya.Tapi pd pendapat aku jgn kompromi dgn tinted yg offer rm180-300..sbb itu yg jenis murah dan akan ada masaalah bila lebih 3 tahun..

nurul_kaseh
25-05-11, 02:55 PM
bajet aku ciput...jadik aku plan nak tinted belakang, cermin blkg dua2, tp cermin depan dua2 tinted separuh jer..agak2 tau brp ek cost unt persona...

PeeJay
25-05-11, 04:51 PM
Kalu tinted yg budget ciput dlm 150- 200 utk keliling .. Sama ada nk 50%, 70% atau 100% pun boleh.. Cuma sekadar cermin gelap .. Panas masuk juga dan selepas setahun tinted fade..

Go for middle tinted by suncool ker cost dlm 300 ringgit.
Walau pun tak berapa gelap .. tapi boleh cut cahaya dan haba..

Pasal gelembong tu.. Tu workmanship ... kalu tinted mahal tapi buat kerja kualiti tak bagus .. Pun bleh gelembong..

axxan
26-05-11, 12:02 PM
nak komen sikit, better go for yang mahal sikit.. aku pun tak mampu nak buat yang mahal banyak.. aku buat raytech kat keter aku, (v6) baru rm350.00
60% heat rejection.. tak gelap sangat, nak drive malam2 pun selesa, tapi kalau tengahari memang syiok tak panas sangat.. n tak perlu pasang ekon full blast... cuma silau matahari tu ada la, sebab film tu tak gelap macam kereta askar..

waveguy
27-05-11, 01:08 AM
Dalam seminggu dua ni pantang jumpa kedai tinted mesti singgah survey harga dan jenis plastik yg digunakan.

So far plastik SolarCool dan 3M banyak kedai suggest untuk budget dalam lingkungan RM1000. Harga tak jauh beza sangat dalam RM50 sahaja, so kena tengok workmanship pulak.

Kalau plastik Vkool, best price setakat ni rm2300.

labukura
12-10-11, 12:22 PM
aku nak berikan cadangan pada JPJ agar dartarkan kedai2 aksesori kenderaan tak kira motosikal ke..kereta ke..lori ke..bas ke..

bukan apa....untuk kemudahan bila kena saman dgn JPJ...selalu nya pemilik kenderaan je yg kena...bila dah daftar kedai jual aksesori pun kena bertanggungjawab...tapi jangan lupa..setiap pembelian mesti ada resit dan chop kedai...

kawteam
03-01-12, 12:05 PM
tips.. klau nk tinted bagus.. better berkaler like silver or gold.. sbb klau itam je dye tak brape nk memantul haba

lalalililulu
27-01-12, 12:46 AM
.............................................

XMen
01-02-12, 06:16 PM
Blh suggest tak kedai mn yg ok tok psg tinted? Harga range bp?? Hari tu ada survey kt kedai area setiawangsa. Almost rm600 utk sume cermin kt alza. Kuality x tau la coz sy xtau ape2 psl kete. Plz help.

Ada ala kedai yang boleh dikatakan ada wujud kepercayaan tapi dalam kawasan Putra Perdana Puchong. Saya memang percaya sepenuh hati pasai dah pasang lebih dari sebijik kereta. Lagipun saya dah kenal lama dah tauke dia.

Kalau berminat boleh la sangat PM saya. Good Luck